Dzielnicowa z jedlickiego komisariatu spotkała się z seniorami uczestniczącymi w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Policjantka omówiła zasady odpowiedzialnych zachowań w cyberprzestrzeni, przestrzegając przed oszustami i wykorzystywanymi przez nich metodami przestępczymi. Promowała również noszenie przez pieszych odblasków i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Mł. asp. Marlena Filip - Klocek przeprowadziła spotkanie z jedlickimi seniorami, którzy uczestniczyli w realizowanym przez gminę ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Policjantka zwróciła uwagę na czyhające w cyberprzestrzeni zagrożenia, omawiając mechanizmy działania przestępców, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw metodą "na policjanta", "na wnuczka", czy też "na urzędnika". Ponadto, przestrzegała przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami pieszych na drodze, promując noszenie odblasków.

Policjantka na spotkaniu z seniorami w Jedliczu

Policjantka przypomniała założenia kampanii profilaktycznej "Seniorze - ucieknij przed oszustem", wskazując skuteczne narzędzia zabezpieczenia się przed przestępstwem. Przypominała m.in. o konieczności podjęcia próby racjonalnej analizy pozyskanej informacji, a także przerwania rozmowy i weryfikacji prawdziwości zdarzenia przez nawiązanie kontaktu z bliskimi lub operatorem numeru alarmowego 112.

Policjantka na spotkaniu z seniorami w Jedliczu

Cykl spotkań wspierających proces uświadamiania seniorów o czyhających na nich zagrożeniach, zorganizowano w ramach realizacji przez Urząd Gminy w Jedliczu Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.