XXII Weekend Cudów Szlachetna Paczka właśnie się skończył. Kolejny raz wśród wielu rejonów w Polsce, było również Krosno - powiat krośnieński i 190 włączonych do projektu rodzin. Według średnich danych podanych przez Darczyńców w przygotowanie pomocy dla rodzin włączyło się ponad dziesięć tysięcy osób, a wartość pomocy wyniosła ok milion złotych.
Już 9 grudnia wolontariusze rozpoczęli pracę na magazynie Szlachetnej Paczki, który mieścił w Domu Ludowym w Głowience. 37 wolontariuszy zwartych i gotowych wraz ze strażakami z jednostek: OSP Długie, OSP Głowienka, OSP Krosno - Turaszówka, OSP Krosno-Polanka, OSP Krosno -Białobrzegi, OSP Jaszczew, OSP Kobylany, OSP Kobylany Myszkowskie, OSP Dobieszyn, OSP Kobylany, OSP Poraj, OSP Pustyny, OSP Krościenku Wyżne, OSP Posada Dolna i OSP Dukla.

Szlachetna paczka w Krośnie

Działania rozłożone były na trzy dnia piątek, sobotę i niedzielę, Darczyńcy z całej Polski oraz z zagranicy dostarczali paczki do magazynu a z niego prosto do rodzin.

- Część z paczek - dla 101 rodzin przyjechało do nas trzema tirami z magazynu wspierającego w Krakowie, w sobotni wieczór 10 grudnia. Do tego weekendy przygotowywaliśmy się już od wakacji, najpierw rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin. Na koniec poszukiwanie darczyńców, na szczęście udało się pomóc każdej rodzinie i w wielu domach przed świętami zapanowała prawdziwa radość - mówi Gabriela Kuźnar, Liderka Rejonu powiat krośnieński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.