Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mieszkańcom Krosna. Sprawa ma związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce w nocy z 5 na 6 maja tego roku.
NOWOŚĆ Posłuchaj:
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała śledztwo przeciwko dwóm 19-letnim mieszkańcom Krosna.

Z ustaleń śledztwa wynika, że 5 maja 2022 r. około godz. 22.30 funkcjonariusze z KMP w Krośnie w trakcie patrolu pieszego w rejonie wałów Lubatówki przy Parku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej zauważyli trzech mężczyzn. Wśród nich miał się znajdować poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie. Gdy się to potwierdziło, policjanci chcieli zatrzymać poszukiwanego.

Nie spodobało się to kompanom, którzy chcieli "odbić" kolegę. Zaczęli zadawać ciosy policjantom i wulgarnie się do nich odnosić. Nie pomagały ostrzeżenia funkcjonariuszy, napastnicy byli nadal agresywni. Wówczas jeden z policjantów oddał strzały ostrzegawcze w górę. Po chwili na miejscu pojawiły się wezwane inne patrole policji. Poszukiwany mężczyzna został ostatecznie obezwładniony. Na miejsce powrócili też dwaj pozostali napastnicy, którzy chwilę wcześniej się oddalili. Cała trójka została zatrzymana.

Jeden z funkcjonariuszy doznał obrażeń ciała, które spowodowały "rozstrój jego zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7".

Zarzuty postawione zostały trzem uczestnikom zdarzenia.

- 19-letni mieszkaniec Krosna wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, dopuścił się do czynnej napaści na dwóch funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. W czasie przeprowadzonej interwencji wobec innego 19-latka uderzali policjantów pięściami i kopali po całym ciele. Chcieli tym samym zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności podejmowanej wobec 19-letniego mężczyzny. Ponadto znieważali policjantów, używając wobec nich słów wulgarnych i obelżywych - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Obydwaj nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden złożył wyjaśnienia, a drugi odmówił ich składania.

19-latek, który był poszukiwany, ma zarzut wielokrotnego używania słów wulgarnych i obelżywych wobec interweniujących policjantów. Ponadto stosując przemoc, zmuszał interweniujących policjantów do zaniechania czynności służbowej podjętej wobec niego.

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do Sądu Rejonowego w Krośnie.

Do odrębnego postępowania wyłączono materiały w sprawie przeciwko trzeciemu 19-latkowi. Młody mężczyzna nie stosuje się do zastosowanego wobec niego dozoru i się ukrywa.

~Gosc

24-12-2022 08:11 2 1

Do Gibalski Tak pięknie to tylko w filmach sobie radzą rzeczywistość jest inna jak nigdy nie byłeś w stanach to proponuje film na wykopie „ tymczasem w chicongo stabilnie również nocą „ w Chicago nikt się z policja nie patyczkuje zobacz na ilość policjantów zastrzelonych w ostatnim czasie
Odpowiedz

~Gibalski

23-12-2022 14:27 5 2

Gdyby zdarzenie miało miejsce w USA, amerykańscy policjanci na pewno użyli by pukawek i zastrzelili intruzów. Polski policjant woli zostać sprany, niż użyć broni w samoobronie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.