Krośnieńscy policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o rozbój na mieszkańcu Krosna.
Do zdarzenia doszło w minioną środę po godz. 19, na osiedlu Traugutta w Krośnie. Sprawcy, przy użyciu miotacza gazu pieprzowego, zaatakowali wracającego z zakupów 69-latka. Przestępcy ukradli mężczyźnie saszetkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze oraz dokumenty, po czym uciekli.

- Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa interwencyjnego krośnieńskiej komendy oraz funkcjonariusze służby kryminalnej. Zdezorientowany napaścią 69-latek relacjonował, że został zaatakowany przez dwóch sprawców oraz wskazał kierunek, w którym się oddalili - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie

W czasie, gdy policyjne patrole przeczesywały ulice oraz osiedlowe zakamarki, funkcjonariusze wydziału kryminalnego typowali sprawców oraz sprawdzali zapis kamer monitoringu miejskiego i placówek handlowych w rejonie, gdzie doszło do przestępstwa.

- W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że osoby odpowiedzialne za atak na mieszkańca Krosna, to 34-latek oraz jego 43-letnia małżonka. Kilka godzin po zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali przestępczy duet na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie - dodaje podkom. Paweł Buczyński

Podczas przeszukania domu małżonków, policjanci zabezpieczyli m.in. miotacz gazu, którym napastnicy posłużyli się w czasie rozboju oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną saszetkę, a także portfel, który po uprzednim opróżnieniu z wartościowych przedmiotów, sprawcy porzucili.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec małżonków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

~Franz

09-01-2023 13:28 4 1

Publiczna chłosta i pokazanie wizerunku degeneratów, a nie ciepłe kojo i wygodne życie na koszt państwa przez najbliższe lata.
Odpowiedz

~Realia

05-01-2023 11:17 4 7

guzikówka i polanka,zawsze tam byly jakieś ekscesy
Odpowiedz

~dziadek

05-01-2023 10:38 4 8

Dlaczego nie znoszą zakazu łojenia skóry takim łobuzom?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.