Ponad 3 miliony złotych kosztowała przebudowa drogi w Widaczu. Komfortowo mają teraz piesi, rowerzyści i kierowcy.
Symbolicznym przecięciem wstęgi zakończyła się kompleksowa modernizacja blisko 800-metrowego odcinka drogi w Widaczu (gmina Miejsce Piastowe).

Przebudowa polegała na poszerzeniu jezdni do 5,5 metra, na długości 797 metrów wraz z wykonaniem nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej, budowie wyniesionego przejścia dla pieszych oraz chodnika o szerokości 1,73 m.

Otwarcie drogi w Widaczu

- Przez takie inwestycje staram się realizować swój program wyborczy w sposób zrównoważony, czyli oddajemy do użytku nowe inwestycje w małych i dużych miejscowościach. Dzisiaj jesteśmy w miejscowości Widacz, w której jest duży potencjał. Mam nadzieję, że poprzez takie inwestycje zyska na atrakcyjności - powiedziała wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik.

Otwarcie drogi w Widaczu

Roboty trwały zaledwie 4 miesiące, a wartość inwestycji to ponad 3,2 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana w 95 procentach z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

~SOMGORSI

09-01-2023 20:50 4 11

Tytuł powinien brzmieć Inwestycja drogowa w Widaczu nareszcie zakończona. Roboty trwały 6 miesięcy a nie 4 , gdyż zaczęły się 7 lipca ubiegłego roku, a zakończono prace 5 stycznia. Firma która to robiła to jak stwierdził pan z nadzoru w ogóle była niezorganizowana. Zobaczymy wkrótce , czy będzie się czym cieszyć.
Odpowiedz

~mieszaniec

09-01-2023 20:35 4 14

To jest to, złote nożyczki, porządna wstęga w właściwym kolorze, ale gdzie jest kropidło?
Lansu ciąg dalszy...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.