28-letnia kierująca oplem przekroczyła dopuszczalną prędkość i nie zatrzymała się do policyjnej kontroli. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę (8 stycznia) około godz. 21.30, na ul. Podkarpackiej w Krośnie, prowadzący kontrolę prędkości policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującej oplem, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 93 km/h. Kobieta na widok policyjnego patrolu gwałtownie przyspieszyła i odjechała w kierunku Miejsca Piastowego.

Policjanci rozpoczęli pościg. Pomimo podawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca przyspieszała, popełniając szereg wykroczeń drogowych. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej i Zręcińskiej, gdzie kierująca nie zatrzymała się na czerwonym świetle i z dużą prędkością przejechała przez skrzyżowanie, kontynuując ucieczkę. Chwilę później, zjechała z ul. Podkarpackiej i starała się ukryć samochód wśród stojących na parkingu innych pojazdów, wyłączając silnik i gasząc światła swojego opla.

Kobieta została jednak zauważona i szybko zatrzymana przez znajdujący się w tej części miasta inny patrol, którego funkcjonariusze pozostawali w kontakcie radiowym z policjantami prowadzącymi pościg ul. Podkarpacką.

Kierującą okazała się 28-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 28-latka była trzeźwa.

Za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez osobę uprawnioną, 28-latce grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto, kobieta nie uniknie odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz szereg wykroczeń drogowych, których dopuściła się w tracie ucieczki.

~cynik

09-01-2023 22:33 7 20

Oj tam oj tam. Nie trzeba kobieciny zaraz zlinczować. A może ją ciągle leją na egzaminach, więc postanowiła nieco sama się poduczyć jeździć.
Odpowiedz

~sedzia dred

09-01-2023 12:36 37 29

to jest własnie matka polka w terażniejszym wydaniu producentka bękartów bez przyszłosci
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.