Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła jedenaście zarzutów 37-letniemu mieszkańcowi gminy Chorkówka. Zgłaszają się jednak kolejni poszkodowani.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała postępowanie przygotowawcze przeciwko 37-letniemu mieszkańcowi gminy Chorkówka. Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał 11 zarzutów, choć zgłaszają się kolejni poszkodowani.

- Z ustaleń prokuratury wynika, że mieszkaniec gminy Chorkówka, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzał pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wprowadzał w błąd co do zamiaru i możliwości naprawy drogich maszyn stolarskich - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Maszyny te, w tym polerkę automatyczną, szlifierki krawędziowe, szlifierko-frezarkę o wartości od około 73 tys. zł do 135 tys. zł przywłaszczał sobie.

Zdaniem prokuratury, wprowadzał też w błąd klientów co do zamiaru i możliwości wykonania maszyn stolarskich, pobierał zaliczki, ale nie wywiązywał się z umów.

Czynów tych miał się dopuścić od 2020 do 2022 roku. Łączne straty poszkodowani oszacowali na ponad 1 mln zł. W jednym przypadku roszczenie zostało uregulowane.

Mężczyzna przyznał się do winy. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 37-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz hipoteki przymusowej na nieruchomości.

Prokuratura akt oskarżenia skierowała do Sądu Rejonowego w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.