Druhowie Roman Prugar i Józef Wulw otrzymali wyróżnienie za publikację "Ochotnicza Straż Pożarna w Iskrzyni 1912-2022. 110 lat działalności Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Gratulujemy!
W ubiegłym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Iskrzyni obchodziła jubileusz 110-lecia powstania i działalności. Był to również rok, w którym minęło 25 lat od włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Raśniczego, 22 lata od założenia orkiestry dętej oraz 15 lat od formalnego powołania Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP.

OSP Iskrzynia

Z okazji jubileuszu przygotowana została, licząca ponad sześćdziesiąt stron, bogato ilustrowana zdjęciowo publikacja autorstwa druhów Romana Prugara i Józefa Wulwa.

Druhowie podkreślają, że Strażacy uczestniczą nie tylko w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale także w uroczystościach kościelnych, państwowych, czy strażackich. Biorą udział w szkoleniach, zawodach i turniejach, podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności, a także wzmacniając tężyznę fizyczną. Realizują się także w dziedzinie szeroko rozumianej kultury, uczestniczą akcjach pomocowych i humanitarnych.

- Wiele z tych działań i wydarzeń zostało opisanych we wcześniejszych opracowaniach. W tej publikacji przedstawiamy w wielkim streszczeniu to wszystko, w czym członkowie OSP w Iskrzyni brali czynny udział od jubileuszu 100-lecia w 2012 roku do jubileuszu 110-lecia w 2022 roku - powiedzieli Roman Prugar i Józef Wulw.

Publikacja wydana została ze środków Gminy Korczyna przy dofinansowaniu Małgorzaty i Romana Prugarów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Iskrzyni.

Wyjątkowy dzień w historii OSP Iskrzynia
Opracowanie "Ochotnicza Straż Pożarna w Iskrzyni 1912-2022. 110 lat działalności Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" zgłoszone zostało do ogólnopolskiego XXVIII Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania "Z dziejów OSP" organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Decyzją jury pracy iskrzyńskich autorów zostało przyznane wyróżnienie. W konkursie wzięło udział trzydzieści prac.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.