Prokuratura Rejonowa w Krośnie zakończyła śledztwo przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi gminy Jedlicze. Biegli z Jarosława wydali opinię, a prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała śledztwo przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi gminy Jedlicze. Sprawa dotyczy wydarzeń, jakie rozegrały się 16 maja 2022 roku w Dobieszynie, gm. Jedlicze.
Po godzinie 14 Komenda Miejska Policji w Krośnie powiadomiona została o ugodzeniu nożem dwóch mężczyzn. Na miejscu okazało się, że obydwaj, byli zakrwawieni, był też z nimi utrudniony kontakt, gdyż tracili przytomność.

Z ustaleń śledztwa wynika, że doszło do awantury domowej. W jej trakcie, 57-letni mężczyzna leżący na sofie został kilka razy ugodzony nożem w okolice szyi, ramion i pleców przez 25-letniego syna. Nożem został także dźgnięty młodszy syn, który stanął w obronie ojca.
Po zdarzeniu, napastnik uciekł z domu. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili sąsiedzi zaalarmowani przez zranionego 22-latka, a później akcję ratowniczą przejęły zespoły ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie. Ranni zostali przewiezieni do szpitala w Krośnie.
25-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie Jedlicza. Decyzją sądu, agresor został tymczasowo aresztowany.

Prokurator postawił podejrzanemu trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą usiłowania zabójstwa ojca i brata.

- Działając w zamiarze bezpośrednim usiłował pozbawić życia 57-letniego ojca. Gdy pokrzywdzony leżał na łóżku, napastnik podszedł do niego i zadał mu siedem ciosów nożem w tylną część szyi, pleców, głowy, barku prawego oraz okolicy lewej pachy. Usiłował też pozbawić życia swojego młodszego brata, zadając mu dwa ciosy nożem w okolice łuku żebrowego lewego oraz prawego uda - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

W obydwu przypadkach obrażenia naraziły poszkodowanych na utratę zdrowia i życia.
Mieszkaniec gminy Jedlicze ma również zarzut gróźb pozbawienia życia i zdrowia 22-letniego brata.

Mężczyzna przyznał się częściowo do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia.

W trakcie śledztwa został poddany obserwacji w specjalistycznej placówce medycznej w Jarosławiu.
Prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś powiedziała, że biegli uznali, iż mężczyzna w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

- Zdaniem biegłych pozostawienie mężczyzny na wolności z dużym prawdopodobieństwem grozi ponownym popełnieniem przez niego czynu zabronionego. Dlatego wymaga on bezwzględnego pobytu i leczenia w zamkniętej placówce specjalistycznej - powiedziała Iwona Czerwonka-Rogoś.

Atak nożownika na dworcu w Krośnie
Prokuratura Rejonowa w Krośnie wystąpiła do Sądu Okręgowego w Krośnie z wnioskiem o umorzenie postępowania karnego przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi gminy Jedlicze i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie specjalistycznym.

~mari

27-01-2023 21:37 12 13

jakis czas pobedzie w zakładzie zamknietym, nastepnie wypuszcza go i co dalej? wróci do rodziny. Musi wydarzyc sie tragedia , by trafił za kratki.....masakra jakaś!!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.