W sobotni wieczór tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Naftowo - Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie bawili się na studniówce. Była to 76. studniówka w historii szkoły.
Maturzyści z Zespołu Szkół Naftowo - Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie bawili się 28 stycznia na studniówce w Korczynie. Swój bal maturalny zorganizowali w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Szklane Lniane. Miejsce wybrano nieprzypadkowo - ze względu na lokalizację.

Studniówka Naftówka Krosno 2023

- Zawsze jest to miejsce związane z głównym profilem szkoły, czyli branżą naftowo - gazowniczą. Studniówki organizowaliśmy w muzeum w Bóbrce, w Hotelu Nafta, a w tym roku jest to Szklane Lniane położone w sercu czarnorzecko-strzyżowskiego parku krajobrazowego, czyli w naszym ulubionym miejscu geologicznym - wyjaśniła Joanna Kubit, dyrektor "Naftówki".

Studniówka 2023 Naftówki

Na studniówce bawili się uczniowie sześciu klas maturalnych, zaproszeni goście, a także dyrekcja szkoły, wychowawcy i nauczyciele.

Część oficjalna rozpoczęła się od powitania wszystkich obecnych, którego dokonali przedstawiciele tegorocznych maturzystów. Następnie bal oficjalnie otwarła dyrektor Joanna Kubit, która zwróciła się do uczniów, grona pedagogicznego oraz uczestników balu, życząc wszystkim udanej zabawy.

Studniówka Naftówki Krosno

O niezwykłą oprawę zadbali główni bohaterowie wieczoru, tańcząc poloneza pokazowego i tradycyjnego w mundurach górniczych.

- Jest to przywilej studniówkowy dla uczniów wszystkich klas, również licealnych, ponieważ mundury mogą nosić tylko uczniowie techników. Do celów reprezentacyjnych wszyscy założyli mundury górnicze, co dodało studniówce splendoru i zyskała ona niezapomniany charakter. Dobraliśmy również odpowiednie stroje dziewczęce, aby pasowały do mundurów górniczych - mówiła dyrektor Joanna Kubit.

Uczniowie naftówki na studniówce

Miłym akcentem części oficjalnej było wręczenie kwiatów i podziękowania od uczniów dla nauczycieli za wspólnie spędzone lata nauki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

~Coo

29-01-2023 22:56 8 0

To jest to wkraczanie w dorosłość gdzie dowiadujesz się albo na studiach że nic nie wiesz albo w pracy jak cokolwiek działa?
Odpowiedz

~Car

29-01-2023 08:22 3 5

Gratulacje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.