W piątek, 17 lutego, policjanci ruchu drogowego na terenie całego kraju prowadzą intensywne działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom na drogach.
Działania "NURD" realizowane przez Policję mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą skupiać się na kierowcach, którzy nie przestrzegają przepisów, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Niestosowanie się do zasad pierwszeństwa dla pieszych, wyprzedzanie przed przejściem czy omijanie pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych z winy kierowców, które zagrażają życiu pieszych, rowerzystów oraz osób poruszających się na hulajnogach czy rolkach.

Rymanów. 4 promile 24-letniego rowerzysty
Osoby poruszające się pieszo, rowerze, hulajnodze lub rolkach są najbardziej narażone na skutki wypadków drogowych, ponieważ nie są zabezpieczone biernej lub aktywnej ochrony. Jednakże w wielu przypadkach również nieodpowiednie zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze, takie jak nieostrożne wejście na jezdnię czy przejście przez jezdnię przy czerwonym świetle sygnalizatora.

Makabryczny wypadek w Pustynach. Policja poszukuje kierowcy, który potrącił pieszego
Rowerzyści również powinni przestrzegać zasad ruchu drogowego, takich jak ustąpienie pierwszeństwa, dostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz prawidłowe wykonywanie manewrów skrętu. Podczas działań "NURD" policjanci będą również zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec rowerzystów.

~SOMGORSI

22-02-2023 14:03 1 0

Trzeba z tego kraju wy......lać chociażby do Kambodży. Wszyscy w tym kraju już gubią się w tych przepisach istna wieża Babel.
Odpowiedz

~szeryf

17-02-2023 15:33 7 9

Po to PiSowcy tak zmanipulowali przepisy ruchu drogowego z pieszymi w roli głównej, aby móc w "majestacie prawa" łupić z kasy. A jest ona im bardzo potrzebna na przedwyborcze kiełbaski, brukselka nie daje więc sięgają do naszych portfeli.
Odpowiedz

~Realia

17-02-2023 10:05 3 8

Akcja mandat.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.