Ministerstwo sportu rozstrzygnęło konkurs wniosków na dofinansowanie zajęć sportowych dla uczniów organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". Na liście są podmioty z Krosna i powiatu krośnieńskiego.
Program "Umiem Pływać" to jedna z form aktywizacji polskich uczniów wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

- Dzieci ze szkół podstawowych uczą się podstaw pływania, a także zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. Pływanie to forma aktywności wspomagająca profilaktykę wad postawy oraz walkę z nadwagą i otyłością wśród najmłodszych, co jest jednym z naszych priorytetów - mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów


Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" to jedno z zadań finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Łączny budżet na wszystkie zadania dofinansowane z Funduszu wynosi w tym roku 25 mln zł.

Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" jest adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych.

Podmioty z Krosna i powiatu krośnieńskiego, które otrzymały dofinansowanie:


- Klub Sportowy Swim2win Krosno - 50 tys. zł
- Gmina Chorkówka - 10 tys. zł
- Gmina Wojaszówka - 8,5 tys. zł

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.