Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych województwa podkarpackiego do udziału w X edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.

Konkurs w obecnej edycji objęty jest honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Został on również wpisany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Finał ubiegłorocznej edycji konkursu zgromadził w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie rekordową liczbę uczestników tj. 91 uczniów z 27 szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej to bardzo ciekawe techniczne wyzwania dla młodzieży szkół podstawowych, które mają na celu zaciekawić młodych ludzi nowoczesnymi technologiami.

W tym roku finał konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie w dniu 21 marca 2023 r., a na zgłoszenia uczniów do rywalizacji organizatorzy czekają do dnia 15 marca 2023 r.

Nagrody w X Konkursie Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Za pośrednictwem platformy Ms Teams odbędą się spotkania informacyjne, które w dniach 15 lutego oraz 9 marca o godzinie 10:00 (kontakt: zsm@mkrosno.pl). Tegoroczna edycja konkursu będzie mieć charakter indywidualny, a na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez partnerów.

X edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej będzie się składać z trzech części:
  • część pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań;

  • część druga będzie polegała na wykonaniu zadań z wykorzystaniem wiedzy technicznej;

  • część trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

O wynikach rywalizacji zadecyduje suma punktów otrzymanych z wszystkich części konkursu.

Organizacja kolejnej edycji konkursu jest związana z corocznie rosnącym zainteresowaniem tego cyklicznego przedsięwzięcia, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie.

- Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży kształcenia zawodowego w oparciu o nowoczesne technologie. Dlatego też i w tym roku dołożymy wszelkich starań aby udział w tegorocznym jego finale, zaszczepił wśród młodych ludzi chęć dalszej edukacji techniczno-zawodowej. Szczegóły dotyczące organizacji konkursu oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.zsm.krosno.pl - informuje organizator.

Poprzednia edycja:
Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Krośnie

Plakat X Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.