Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Skorpion Judo Krosno" przywiozły medale z Piaseczna.
Na odbywających się w 4 marca zawodach Pucharu Polski w judo juniorek młodszych i juniorów młodszych w Piasecznie zawodniczka krośnieńskiego klubu SKORPION Judo Krosno Magdalena Wałęga wywalczyła brązowy medal. Zawody te były jednocześnie kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych odbywających się w tym roku w Koszalinie. Magdalena, stając na podium w Piasecznie zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Polski odbywających się w ramach wspomnianej olimpiady.

Zawodniczki Skorpion Judo Krosno

W zawodach udział wzięło 445 judoczek i judoków kategorii kadeta (roczniki 2006 - 2008), Zawodniczka Skorpionów startowała w kategorii wagowej do 57 kg tocząc 6 pojedynków: 5 wygranych, jeden przegrany - półfinał. W tej kategorii rywalizowało 32 zawodniczki z klubów z całego kraju. Na podium tej kategorii obok Magdy znalazły się zawodniczki z klubów z Warszawy, Bytomia, Krakowa. Magdalena Wałęga jest uczennicą SP nr 12 w Krośnie.

Zawodniczki Skorpion Judo Krosno

Drugiego dnia zawodów (5 marca) odbył się turniej judo IKIZAMA CUP. Jego 6 edycja zgromadziła 1002 zawodników w kategorii młodzika (U16), dzieci starszych (U14) i dzieci (U12) z 8 krajów. Zawodniczka Skorpionów Agnieszka Mercik w kat. U14 do 48 kg wywalczyła 3 miejsce (w tej kategorii rywalizowało 13 zawodniczek). Agnieszka wygrała 3 walki, 1 przegrywając w półfinale. Natomiast w kategorii młodzika (U16) rywalizowała inna zawodniczka Skorpionów Maja Staszewska. Maja nie przebiła się do strefy medalowej tocząc 3 pojedynki (1 wygrana, 2 przegrane walki).

Ile dostaną kluby sportowe z Krosna i gmin powiatu w 2022 roku? [LISTA]
Trenerem zawodniczek jest Paweł Juryś.

~Iks

09-03-2023 21:23 13 25

???
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.