W Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi Nr 14 w Krośnie gościła grupa uczniów i nauczycieli z Portugalii (Chaves), Włoch (Sassuolo), Grecji (Almyros) i Niemiec (Frankerburg).
Pierwszy dzień wizyty zagranicznych gości, którzy przybyli do Krosna w w ramach projektu ERASMUS+ Responsible Nature Explorer, upłynął pod znakiem powitań. Uczniowie i nauczyciele zwiedzili szkołę, którą byli zachwyceni. Obejrzeli także prezentacje, przygotowane przez uczniów, ukazujące kraje biorące udział w projekcie. Po południu zaś, odbyło się spotkanie uczestników z władzami miasta Krosna.

erasmus sp14

W kolejnych dniach uczniowie i nauczyciele brali udział w wielu ciekawych aktywnościach, które przygotowali nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów, którzy gościli w swoich domach kolegów z zagranicy. Goście brali udział min. w warsztatach ceramicznych czy eksperymentach biologicznych. Siali rośliny miododajne, budowali karmniki dla ptaków z materiałów ekologicznych oraz wytwarzali mydło metodą naturalną w czasie warsztatów zorganizowanych przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych. Malowali też ptaszki wcześniej wystrugane z drewna w krośnieńskim Etnocentrum.

Uczestnicy spotkania poznawali też zabytki i atrakcje turystyczne naszych okolic i nie tylko. Zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła, udali się na całodniową wycieczkę do Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce. Korzystając z zimowej pogody, w przyjemniej atmosferze spędzili czas na świeżym powietrzu, biorąc udział w kuligu, jeździe na nartach i innych zabawach na śniegu w Rudawce Rymanowskiej, poznając walory ekologiczne i odkrywając przyrodę terenów ziemi krośnieńskiej. Nie obeszło się również bez wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

erasmus sp14

Młodzież goszcząca w szkole integrowała się z uczniami klas siódmych i ósmych podczas dyskoteki w szkole. Degustowano też potrawy kuchni polskiej, które przygotowali rodzice i nauczyciele biorący udział w projekcie.

W ostatnim dniu zostały rozdane certyfikaty, dyplomy i pamiątki. Zaprezentowano też krótki film podsumowujący pobyt w Polsce. Był to intensywny tydzień wymiany doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i realizacji założeń programu "Responsible Nature Explorer".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.