Aby senior był bezpieczny. W sali Domu Ludowego w Jedliczu odbyło się spotkanie członków Związku Emerytów i Rencistów z policjantką.
Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na poprawę jakości życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z Komisariatu w Jedliczu bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych na terenie gminy, gdzie przypominają o zwykłych środkach bezpieczeństwa.

W dniu 15 marca br. w sali Domu Ludowego na Jedlicze - Borek odbyło się spotkanie członków Związku Emerytów i Rencistów z dzielnicową mł. asp. Marleną Filip - Klocek. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych.

spotkanie z seniorami w Jedliczu

Dzielnicowa uświadomiła zebranych seniorów jakimi metodami posługują się dzisiaj przestępcy oraz opowiadała o tym, jak ustrzec się by nie paść ofiarą oszustwa. Zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, czy bezpieczeństwem na jezdni.

Oszukali proboszcza z Krosna
Pani Marlena chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez seniorów, a na koniec wręczyła uczestnikom spotkania opaski odblaskowe poprawiające widoczność na drodze.
W spotkaniu z członkami Związku Emerytów i Rencistów uczestniczył sekretarz Gminy Jedlicze Jerzy Jagustyn.

~Tom

21-03-2023 16:01 0 7

Sekretarz z Przemyśla :) Ja to bym w innym miejscu widział sekretarza.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.