Po zimowej przerwie na krośnieńskie ulice powróciły elektryczne hulajnogi blinkee.city. Do dyspozycji jest kilkadziesiąt pojazdów.
Hulajnogi elektryczne to w ostatnim czasie popularny środek transportu, który daje dużo przyjemności z jazdy. Elektryczne hulajnogi "na minuty" wystartowały w Krośnie po raz pierwszy 1 lipca ubiegłego roku i mocno wpisały się w miejski krajobraz.

Po przerwie zimowej znów można korzystać z tych pojazdów. W ostatni piątek (17 marca) przy krośnieńskich ulicach ustawionych zostało kilkadziesiąt hulajnóg firmy blinkee.city. Aby móc z nich korzystać należy pobrać na swojego smartfona bezpłatną aplikację blinkee.city i postępować zgodnie z instrukcją.

Za odblokowanie urządzenia zostanie naliczona opłata w wysokości 2,50 zł. Opłata naliczana jest również za jedną minutę jazdy i wynosi 79 groszy. To o 10 groszy więcej niż w lipcu 2022 roku.

Podczas korzystania z hulajnogi należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Pozostawiając hulajnogę należy ustawić ją na stopce, równolegle do zewnętrznej krawędzi chodnika lub w miejscu do tego przeznaczonym, tak, aby nie stwarzała niebezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Mieszkaniec Krosna ukradł hulajnogę w Albigowej
Osoby pełnoletnie nie potrzebują do jazdy na hulajnodze żadnych uprawnień. Z hulajnóg nie można korzystać będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mandat w wysokości 1 tys. zł, a za jazdę w stanie nietrzeźwości 2,5 tys. zł.

Hulajnogą elektryczną można poruszać się z maksymalną prędkością do 20 km/h po ścieżce rowerowej (jeśli taka jest), a gdy jej nie ma po jezdni, jeśli ograniczenie prędkości wynosi do 30 km/h. W pozostałych przypadkach można jechać po chodniku, dostosowując prędkość i ustępując pierwszeństwa pieszym. Na hulajnodze, podobnie jak na rowerze, nie można poruszać się po przejściu dla pieszych - należy zejść z hulajnogi przeprowadzić ją na drugą stronę.

~lex

22-03-2023 18:47 9 17

Skoro się pojawiły i wszyscy są w euforii to niech to działa w drugą stronę ,bo już można spotkać je w żywopłotach i innych dziwnych miejscach ,a nawet leżące na chodnikach ,jak ktoś po zgaszeniu światła o24 wybije sobie zęby to ciekawi kto zapłaci odszkodowanie??? Może firma ,która je nadzoruje zastanowi się jak to rozwiązać. Atak nawiasem unia już myśli o kaskach i wieku, tak ze UTO będzie pewnie ograniczone....
Odpowiedz

~BL

21-03-2023 16:34 8 14

Oczywiście na zdjęciu pokazane JAK NIE PARKOWAĆ hulajnogi.

Ten kto tak ustawił powinien mandat zapłacić albo przynajmniej ekstra opłatę do operatora systemu za wysłanie człowieka żeby poprawnie zaparkował hulajnogę.

Hulajnogi elektryczne powinny być zakazane! Są niebezpieczne dla użytkownika i pozostałych uczestników ruchu/pieszych.
Odpowiedz

~Krosno

20-03-2023 11:08 9 17

W Holandii już od dawna są zakazane, bo stwarzały zagrożenie dla uczestników ruchu.. A u nas jak zwykle 100 lat za Murzynami i to co było „modne” na Zachodzie u nas dopiero kiełkuje. Dlaczego nie uczyć się na cudzych błędach? Skoro te hulajnogi stwarzają zagrożenie to po co je wprowadzać u nas?
Odpowiedz

~Clandestino

20-03-2023 03:51 11 18

Ratowanie klimatu e-pojazdami to kolejna ściema.
Odpowiedz

~cynik

19-03-2023 18:19 13 16

Na razie nie widać wielkiego zainteresowania tym sprzętem do dojenia pieniędzy. Taniej można dojechać taksówką. Przyjdzie głupi i aplikację wykupi?
Odpowiedz

~Ur

19-03-2023 08:43 14 23

Pal licho zdrowy normalny a np ślepiec bo też tacy ludzie są w społeczeństwie? Idzie swoją trasa i bam na drodze niespodziewany rekwizyt . Zastanówcie się bo jak widzę te złomy to mnie nerw ponosi . Kto to pozwala na takie bezprawie , chodnik to wydzielona przestrzeń dla pieszych !!!!!!
Odpowiedz

~Ur

19-03-2023 08:42 13 22

Za stawianie na chodnikach byle gdzie !! powinni to na złom od razu wynosić albo mandaty po kilka tysięcy to zagrożenie w ruchu pieszych !!! Niech ktoś się na tym przewróci i dozna kontuzji to firma będzie cienko śpiewać przy odszkodowaniu!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.