Jedlicze. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy dostawczego fiata i nietrzeźwej pasażerce samochodu, która usiadła na chwilę za kierownicę pojazdu.
Wczoraj (27 marca) około godz. 19, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że ulicami Jedlicza porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, wykonywał nieskoordynowane manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Chwilę później, kierujący podjął nieudolną próbę zaparkowania samochodu, w wyniku czego zjechał z chodnika na podmokły grunt, doprowadzając do unieruchomienia pojazdu. Gdy na miejscu pojawił się policyjny patrol, znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu mężczyzna zaprzeczał, że tego dnia kierował fiatem - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Funkcjonariusze sprawdzili zapis kamer monitoringu sklepu. Utrwalone nagranie, a także zeznania świadków jednoznacznie potwierdziły, że mężczyzna przyjechał dostawczym fiatem w rejon sklepu i miał trudności z manewrowaniem pojazdem. -W konsekwencji zjazdu z utwardzonego placu na grząski teren, za kierownicą usiadła pasażerka, której udało się wyjechać z koleiny i zaparkować przy sklepie.

Pijany przyjechał samochodem na przesłuchanie. Miał ponad 2 promile
Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie, a towarzyszącej mu 54-latki, około 1,3 promila. - Z uwagi na potwierdzenie faktu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno mężczyzny, jak też podróżującej z nim kobiety - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

~antypijak

28-03-2023 16:12 8 1

A nie mówiłem, że w gminie Jedlicze jest największa wylęgarnia pijaków. Brawo policja za upieczenie dwóch pieczeni naraz.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.