Dariusz Sobieraj wraz z innymi radnymi Sejmiku Województwa Podkarpackiego podczas konferencji prasowej komentowali wydarzenia w kraju i regionie. Co z oddziałem nefrologii w Krośnie?
W trakcie konferencji prasowej radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj (PSL) odniósł się do sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.
Otóż firma Frasenius obecnie prowadzi oddział chorób nerek i stację dializ.

sejmik dariusz sobieraj

- Problem jest w tym, że Frasenius nie chce prowadzić dalej oddziału nefrologii, nie chce mieć diagnostyki nefrologicznej, a jedynie stację dializ. Apelujemy do Zarządu Województwa Podkarpackiego o prowadzenie rozmów i doprowadzenie do tego, by Frasenius objął całościowo opieką tych pacjentów, nie tylko nad dializoterapią, która przynosi zyski, ale i nad częścią diagnostyczną - poinformował Dariusz Sobieraj.

Dodał, ze jest to bardzo ważne dla mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, ale również powiatów brzozowskiego, jasielskiego czy strzyżowskiego.

- Czasowo wyrażamy zgodę, aby pewna ilość łózek mogła funkcjonować w ramach oddziału wewnętrznego, ale liczymy na dalsze negocjacje prowadzone przez Zarząd Województwa - dodał radny Sobieraj.

Podczas konferencji prasowej radni odnieśli się też do stanowiska Sejmiku w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Dariusz Sobieraj stwierdził, że nauka Jana Pawła II jest uniwersalna.

- Myślimy, że nauka Jana Pawła II broni się sama. Jest największą postacią w historii naszego narodu. To wszystko, co zostało teraz opublikowane, powinno być wyjaśnione, ale przyjmujemy stanowisko papieża Franciszka, że wówczas, jeżeli były jakieś sytuacje, to kurie działały tak, a nie inaczej. Nie my współcześni mamy to oceniać przez jednostkowe wydarzenia. Na pontyfikat Jana Pawła II musimy patrzeć całościowo, na całościowa jego naukę poprzez wszystkie encykliki - stwierdził radny Dariusz Sobieraj.

~Janek

02-04-2023 17:53 1 5

Jak to peesel. Trochę tu, trochę tam, tu ogarek, tam paciorek...
Odpowiedz

~oj tam

31-03-2023 11:53 0 2

oj tam , oj tam
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.