Posłuchaj:

W piątkowe popołudnie zakończył się montaż ponad 30-metrowego masztu operatora sieci Play przy ulicy Zręcińskiej w Krośnie. Kilkanaście godzin wcześniej ktoś podłożył pod leżącą konstrukcję opony i podpalił. Play wydał specjalne oświadczenie po tym zdarzeniu.
Po uszkodzeniu masztu w nocy (czytaj więcej: Maszt sieci Play w Krośnie podpalony) jeszcze przed południem na miejscu oprócz policjantów pojawiła się ekipa, która usunęła uszkodzone w wyniku pożaru elementy masztu i zamontowała nowe. W godzinach popołudniowych specjalny dźwig postawił maszt. Mniej więcej w tym samym czasie operator sieci Play przesłał do mediów oświadczenie, prezentujemy jego pełną treść.

W związku z kolejnymi w ostatnim czasie przypadkami bezprawnych ataków na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce, jako operator sieci Play stanowczo potępiamy wszelkie tego rodzaju czyny zabronione.

Budowane w Polsce stacje bazowe telefonii komórkowej realizowane są w pełni na podstawie obowiązujących przepisów. Proces budowy, uruchamiania, a następnie eksploatacji stacji jest restrykcyjnie uregulowany obowiązującymi przepisami, zarówno pod kątem budowlanym, jak i wymogów ochrony środowiska. Każda stacja bazowa musi spełniać m.in. restrykcyjne normy bezpieczeństwa, co jest przedmiotem kontroli bezpośrednio przed jej uruchomieniem, a także może być każdorazowo sprawdzane przez właściwe organy na etapie jej działania.

Infrastruktura telekomunikacyjna ma szczególne istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa, zapewniając niezbędna w dzisiejszych czasach łączność, w tym dostęp do takich usług jak połączenia na numery alarmowe, czy lokalizacja w sytuacjach zagrożenia. Dlatego wszelkie tego rodzaju bezprawne czyny stanowią w praktyce atak na bezpieczeństwo każdego z nas.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabór, niszczenie, uszkadzanie lub czynienie niezdatnym do użytku elementów wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do aż 8 lat. Liczymy, że sprawcy tego rodzaju przestępstw będą z pełną stanowczością ścigani i karani przez właściwe organy. Liczymy również, że bez odpowiedniej reakcji ze strony odpowiednich służb nie pozostaną także przypadki podżegania - bezpośredniego lub w bardziej zawoalowany sposób - do niszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej sieci ruchomych.

~User14

16-05-2024 03:43 0 1

Mamy maj 2024 a ten maszt nadal nie nadaje :)
Odpowiedz

~Pedro

04-04-2023 14:43 1 1

Namówiliście mnie przechodzę do Play - bez wad(t)
Odpowiedz

~Clandestino

01-04-2023 23:40 2 2

Na Peruna i Welesa.......grzmotnijta w ten słup siły nieczystej!
Odpowiedz

~Smutny

01-04-2023 19:59 1 6

Zaciemniacie temat!
Problem jest z Przytockim i jego ekipa, bo to ona wydala zgodę na tę budowę (może czas na zmiany w mieście?)!!!
Teraz to już musztarda po obiedzie. Tak czy tak zapłacimy za to wszyscy w podatkach. Albo zapłacimy wszyscy odszkodowanie dla playa, albo będzie zagrożone lotnisko!
Odpowiedz

~igła

01-04-2023 05:41 9 7

Teraz polanka będzie robila popcorn na polu,bez mikrofali.
Odpowiedz

~mia

01-04-2023 02:07 3 6

Pełna zgoda, z tym, że z szacunku dla naszego pięknego języka napisałabym "cofnął".
Odpowiedz

~Zeus

31-03-2023 20:53 8 27

Szkoda że nie wrócą dawne czasy, tak z 30 lat wstecz bym się cofną. Nie było gównianych smartfonów, anten co kawałek zasłaniających ładny widok, pseudoekologicznych samochodów, ludzie byli inni. Teraz trudno się żyje, a będzie jeszcze gorzej. Nie wróżę temu światu nic dobrego
Odpowiedz

~Zefiriusz

31-03-2023 20:00 13 26

Lepszej antyreklamy sieć Play chyba nie mogła sobie stworzyć .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.