W Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się powiatowy konkurs Polskiej Poezji Sybirackiej.
Po raz dziesiąty Starostwo Powiatowe w Krośnie zorganizowało powiatowy konkurs Polskiej Poezji Sybirackiej. Przesłuchania uczestników odbyły się 5 kwietnia br. w Zespole Szkół w Iwoniczu.

Każdy z uczniów przygotował jeden utwór. Jury w składzie Dorota Świstak dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju, Beata Szarek z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i Barbara Nowak nauczyciel języka polskiego w ZS w Iwoniczu oceniało zrozumienie tematu, interpretację, dykcję i ogólne wrażenia artystyczne.

Celem konkursu, jest propagowanie wiedzy historycznej, kultywowanie pamięci o losach Sybiraków oraz krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych.

Niedziela Palmowa w Zręcinie. Procesja z palmami
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji wyłoniono zwycięzców. Nagrody laureatom wręczali wicestarosta Andrzej Guzik i dyrektor ZS w Iwoniczu Iwona Pytel.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział. Gratulacje i podziękowania dla uczestników konkursu i opiekunów przekazał wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, zapraszając do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.