"Cześć mamo. To mój nowy numer…" od takich słów zaczęła się korespondencja 69-latki. Kobieta była przekonana, że pisze z córką na jednym z popularnych komunikatorów. Została oszukana.
Do policjantów z brzozowskiej komendy zgłosiła się 69-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na popularny komunikator otrzymała wiadomość o treści "Cześć mamo. To mój nowy numer. Wyślij mi wiadomość na komunikator…". Kobieta myślała, że nadawcą wiadomości jest jej córka.

- Osoba, z którą pisała 69-latka oznajmiła, że jej poprzedni telefon uległ uszkodzeniu (zatopieniu) wraz z kartą sim. Poprosiła o przelanie blisko 3500 złotych na opłacenie nowego telefonu oraz uregulowanie należności za rachunek. Niczego niepodejrzewająca kobieta wykonała natychmiastowy przelew na wskazane konto. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa- przekazuje KPP w Brzozowie.

Proboszcz parafii z gminy Rymanów padł ofiarą oszustów
Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

~sedzia dred

12-04-2023 10:06 3 2

na pierwszy rzut oka widać jakie więzy łączą córkę i matkę wychodzi z tego że widziały i słyszały się pierwszy raz w życiu
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.