10 lat pozbawienia wolności grozi 58-latkowi, który w Bliznem chciał wręczyć policjantom ruchu drogowego łapówkę.
W niedzielę, brzozowscy policjanci ruchu drogowego, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy jadący przez w miejscowość Blizne. Przed południem, kierujący osobowym bmw, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 86 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, którego się dopuścił, wyjął z portfela dwa banknoty 100 złotowe i wrzucił je na przednie siedzenie radiowozu, od strony kierowcy. Po tym, oznajmił policjantom, żeby go puścili i nie robili ceregieli. Dodał, że "Macie tu na dobry obiad, nie dawajcie mi mandatu - śpieszę się do kościoła".

58-latek był trzeźwy, a samochodem przewoził czterech pasażerów.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, oznajmili 58-letniemu mieszkańcowi powiatu strzyżowskiego, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zabezpieczyli pieniądze i przewieźli mężczyznę do komendy.

Krosno: Pijany kierowca wręczył łapówkę policjantom
Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

~Marek

14-04-2023 13:39 0 1

Do kościoła to wiadomo, można bez świateł, pasów, na trzeciego, bez papierów, bez ubezpieczenia i bez rozumu, w końcu spowiedź wszystko rozwiąże.
Odpowiedz

~max

12-04-2023 07:35 0 1

nominacja do nagrody darwina na pewno - zobaczymy na jak długo
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.