Dwa pociski prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione w Haczowie, podczas prowadzonych prac związanych z oczyszczaniem koryta i brzegu rzeki Wisłok.
Wczoraj (16 kwietnia) po godz. 12, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie odebrał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w Haczowie.

- Podczas prac związanych z oczyszczaniem koryta i brzegu rzeki Wisłok w ziemi zauważono dwa pociski. Z ustaleń wynikało, że znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej - poinformowała asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie.

Z uwagi na zagrożenie, miejsce znaleziska objęto stałym nadzorem do przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu, czy przedmiotu, który go przypomina, należy zachować szczególną ostrożność.

- Pod żadnym pozorem nie dotykajmy go oraz nie przenośmy. Jeśli to możliwe oznaczmy niebezpieczne miejsce, a następnie oddalmy się. Niezwłocznie poinformujmy odpowiednie służby. Bagatelizowanie zagrożenia może okazać się tragiczne w skutkach - dodała asp. Joanna Baranowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.