Posłuchaj:

W Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie odbyła się trzecia edycja konkursu geologicznego "Geo-ciacho". Zwyciężył słodki "Plackowy profil glebowy".
24 kwietnia w krośnieńskiej "Naftówce" odbył się finał III edycji konkursu geologicznego "Geo-ciacho". Uczniowie zaprezentowali swoje prace w postaci wypieków (ciast), które formą i kształtem przedstawiały procesy i formy geologiczne związane z historią tworzenia się Ziemi.

Podczas dzisiejszego finału uczestnicy krótko opisali wykonane przez siebie słodkości przed komisją konkursową, w skład, której wchodzili: Joanna Kubit - dyrektor ZSNG w Krośnie, Barbara Pigoń - pedagog szkolny, Monika Patla - pracownik administracji, Jakub Buczek - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Andrzej Józefczyk - portal terazKrosno.pl, który sprawował patronat medialny nad tegorocznym konkursem.

Geo-ciacho w Naftówce

Przy ocenie brane było pod uwagę przede wszystkim wykonanie oraz sposób prezentacji.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła Barbara Staroń, która przygotowała słodki "Plackowy profil glebowy". Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Gondek za "Uskok na słodko", a na trzecim drużyna: Sandra Podkul, Oliwia Mendocha, Gabriela Turek, które przygotowały "Błękitny atol". Wyróżnienia przypadły Zuzannie Prajzner za "Leśną dolinę i landrynkowy wulkan" oraz drużynie: Dominika Jaracz, Wiktoria Górecka, Emilia Dziok za "Kryształowego jeżyka".

Autorki wszystkich słodkich prac otrzymały upominki.

Geo-ciacho w Naftówce

Konkurs przygotowały Wioletta Rajs-Rabska, nauczyciel przedmiotów geologiczno-wiertniczych oraz Dorota Rohan, wicedyrektor "Naftówki" i nauczyciel przedmiotów geologiczno-wiertniczych.

Studniówka 2023 "Naftówki". Tak bawili się maturzyści!
Tegorocznej edycji towarzyszyła wystawa prac wykonanych z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowanych przez uczniów klas geologicznych pod opieką Elżbiety Wanik, nauczycielki przedmiotów geologicznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.