Posłuchaj:

Posłanki Koalicji Obywatelskiej zorganizowały konferencję prasową w Jedliczu, w pobliżu zakładu Orlen Południe. Dlaczego akurat w tym miejscu?
Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej zawitali dzisiaj (24 kwietnia) na Podkarpacie, gdzie odbywają spotkania w ramach akcji "Tu jest przyszłość". Między innymi w Iwoniczu-Zdroju rozmawiano o problemach uzdrowiskowych, a przed południem posłanka Joanna Frydrych zaprosiła na konferencję prasową do Jedlicza, w pobliże zakładu Orlen Południe. Uczestniczyły w niej również posłanki Dorota Niedziela (wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej) i Dorota Czernow oraz senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

- Dlaczego spotykamy się dzisiaj pod byłą Rafinerią Nafty Jedlicze, a obecnie Orlen Południe? Otóż Mateusz Morawiecki niejednokrotnie kłamał, a dwa razy sąd potwierdził jego kłamstwo. Dokładnie 11 marca 2023 roku, tutaj w Jedliczu, wraz z posłem Markiem Kuchcińskim, też skłamał mówiąc przede wszystkim, że za czasów Platformy Obywatelskiej ten zakład miał iść do likwidacji - stwierdziła na początek posłanka Joanna Frydrych.

Konferencja KO w Jedliczu

W trakcie konferencji posłanka KO przekonywała, że fakty są zupełnie inne i to za czasów rządów Platformy Obywatelskiej powstał plan dla południowych rafinerii w Jedliczu i Trzebini, które po prywatyzacji pozostały jako zakłady produkcyjne.

- To za czasów Platformy Obywatelskiej powstał plan na Jedlicze, na oleje przepracowane, hydrorafinację olejów przepracowanych, rozpuszczalniki niskoaromatyczne i bioetanol. PiS jak doszedł do władzy, to tylko kontynuował te wcześniejsze założenia. W Trzebini zwiększono produkcję biodiesla z oleju rzepakowego, nastąpiło zwiększenie produkcji gliceryny, z gliceryny oleju i glikolu parafinowego. I to wszystko się działo za czasów Platformy Obywatelskiej. Rafinerie w Jedliczu i Trzebini połączono w Orlen Południe, a nowa spółka stała się pełnoprawnym graczem europejskiego rynku biopaliw i biokomponentów - stwierdziła Joanna Frydrych.

Konferencja KO w Jedliczu

Zaznaczyła też, że taki proces trwa latami, a zaplanowany i zapoczątkowany został za rządów Platformy Obywatelskiej. Było to również przyszłościowe rozwiązanie. Jednak, zdaniem posłanki Joanny Frydrych, dobre lata koniunktury zostały przez PiS zmarnowane, a planowane oddanie inwestycji w 2024 roku jest stanowczo opóźnione, a i ten termin też stoi pod znakiem zapytania.

- PiS się chwali, kłamie i manipuluje. PiS otrzymał od nas pomysł i plan, a nieudolność i brak kompetencji ratuje tylko propagandą. Jeśli byliby wiarygodni i kompetentni, to produkcja nowych technologii mogłaby już trwać od trzech lat - dodała Joanna Frydrych.

Owacje na stojąco dla Donalda Tuska w Krośnie
Dzisiaj zaplanowano jeszcze konferencję prasową w Sanoku, spotkanie z rolnikami w Nowym Żmigrodzie, a o godz. 18:00 otwarte spotkanie w Hotelu Krosno Nafta.

~Obserwator

29-04-2023 20:16 0 0

W zupełności zgadzam się z Wasylem.
Odpowiedz

~Rymanowianin

27-04-2023 12:17 10 2

No i Teraz Krosno stał się organem PIS obok TVP Info i gazet Obajtka. Przynajmniej komentatorzy tak go traktują.
Odpowiedz

~cynik

26-04-2023 18:56 3 7

Baby przestańcie się w końcu wygłupiać tymi występami.
Odpowiedz

~do tych z PIS I PO

26-04-2023 16:39 3 6

Wszyscy umiecie się tylko wyzywać. Ile w was nienawiści. Pamiętajcie że życie jest tylko jedno i to bardzo krótkie.
Odpowiedz

~Bolek's

26-04-2023 09:20 8 15

Ta wasza partia (peło) jest tak przesiąknięta kłamstwem, że "wy" nawet powtarzacie kłamstwo aby to ono było prawdą zgodnie z doktryna nitrasa czy neumana! Pogarda wasza ludem Polski jest najwyższych lotów nad wychwalaniem niemców. A do we wszystkich pomocna jest wam "wasza" TV partyjna "tefałen" !
Gdyby wasze rządy były jeszcze kolejne osiem lat to Rafineria Jedlicze przeniesiona by była do Piły jak to zrobiliście z pgnig !
Odpowiedz

~stary dziad

25-04-2023 16:23 9 20

Największym sukcesem pani POsłanki był seans sience fiction z Bolkiem w pałacu w POlance.
Odpowiedz

~Jedliczanin

25-04-2023 16:09 9 18

Posłanko Frydrych to Ty kłamiesz jak z nut, to za rządów PEŁO wasz człowiek zadłużył Rafinerię na grube miliony zł, groziła. Rafinerii całkowita likwidacja. Dopiero jak stery w Polsce przejęło PiS to Rafineria zaczęła dźwigać się z kolan i dopiero od nie dawna normalnie funkcjonuje . Instalacje HOP i DOP powstały w latach 90 i na początku 2000.Przepracowałem w Rafinerii 35lat wiem jaka prawda. Kłamie pani jak wszyscy z PEŁO
Odpowiedz

~antyPo

25-04-2023 13:36 7 14

Apis czy tylko wyPO umiecie obrażać i przyklaskiwać tym co nic dla nas Polaków nie zrobili ? Proszę podać przykłady co dobrego zrobili dla dobra nas , oprócz donoszenia na nasz kraj na ,naszą Ojczyznę !!!!!Niech pani poseł FJ poda co dobrego zrobiła dla Krosna w czym pomogła ,ile ma zasług dla miasta dla nas mieszkańców ? Jak widać to tylko zwozi /za czyje pieniadze ?/ do nas " swoich "-,gości ich w pałacyku/a to najdrozszy lokal/ i tylko POwtarza PIS jest zły .
Odpowiedz

~Obserwer

25-04-2023 12:55 7 11

CD. A TVP drogi panie gdyby powiedziało jedno słowo kłamstwa to by wszystkie sądy, UE, TSUE na niej się pastwiło. Pozdrawiam
Odpowiedz

~Obserwer

25-04-2023 12:28 7 15

Przyjacielu apisie. Wykaż, co z nienawiści - od której jestem wolny - napisałem. Stwierdziłem fakty 100%. PO sprzedawała Niemcom i innym wrogim nabywcom wszystko, co chcieli i za ile chcieli. Jak trzeba było, zmieniali i dostosowywali ustawy - vide węglowa. Moskal dla Tuska był równoprawnym partnerem, jak Polak. Co powiedział, Tusk robił. To tak w zarysie. A ty prawisz o nienawiści, gdy ktoś to przypomina?
Odpowiedz

~apis

25-04-2023 08:44 21 13

obserwer, zmień lekarza i telewizję, bo ci kaczystowska ideologia móżdżek wyprała, z nienawiści aż syczysz, a pewnie klęczysz w pierwszym szeregu w kościele.
Odpowiedz

~Wasyl

25-04-2023 06:17 3 4

Przykro się na was patrzy
Odpowiedz

~Obserwer

24-04-2023 18:36 14 34

Hit hitów to jest stwierdzenie zakłamanej peowskiej istoty:"PiS otrzymał od nas pomysł i plan"!
Tak jakby platfusy miały kiedykolwiek pomysł albo plan. Nawet na sprzedaż sreber rodowych nie mają planu, tylko robią i sprzedają to, co im Adolfy zza Odry każą.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.