Po 21 latach Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze powróciły do Szczepańcowej. W niedzielnych zawodach wzięło 29 drużyn ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Chorkówka. W kategorii seniorzy pierwsze miejsce zdobyli druhowie z Kobylan.
Strażacy - ochotnicy rywalizowali nie tylko ze sobą, ale również z pogodą. Porywisty wiatr zmusił organizatorów do zmiany kolejności konkurencji i zarządzenia kilku przerw.

W niedzielnych zawodach wzięło 29 drużyn ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Chorkówka tj. 15 drużyn w grupie A seniorów, 4 drużyny w grupie C kobiet, 7 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt.Ostateczne wyniki rywalizacji:
Grupa A seniorzy
1. Kobylany
2. Bóbrka
3. Zręcin
4. Chorkówka
5. Żeglce
6. Szczepańcowa
7. Faliszówka
8. Kobylany Myszkowskie
9. Świerzowa Polska
10. Leśniówka
11. Kopytowa
12. Machnówka
13. Poraj
14. Sulistrowa
15. Draganowa

Zawody OSP

Grupa C kobiety
1. Chorkówka
2. Żeglce
3. Kopytowa
4. Szczepańcowa

MDP chłopców
1. Sulistrowa
2. Chorkówka
3. Kobylany

MDP dziewcząt
1. Szczepańcowa
2. Chorkówka
3. Kobylany

Najmłodszymi uczestnikami gminnych zawodów byli Julia Deptuch z OSP Kobylany i Jakub Chmiel z OSP Leśniówa.

Zawody OSP w Szczepańcowej

Nie obyło się również bez zgrzytów. Ceremonię wręczenia dyplomów i pucharów zbojkotowali druhowie z Bóbrki niezadowoleni z decyzji sędziów - przed zakończeniem wyjechali do swojej remizy. - Nasza jednostka zajęła II miejsce, choć dramatyczna dla nas, decyzja sędziów odsunęła nas od upragnionego I miejsca, które było by pierwszym tak wysokim miejscem w historii Naszej OSP - napisali na swoim Facebook'owym profilu.

W 2016 roku gminne zawody sportowo - pożarnicze odbędą się w Faliszówce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.