Znamy laureatów XX Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Odkryj świat z Poznaj Światem", który odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.
Konkurs, którego organizatorami byli Artur Delimat - nauczyciel geografii ZSEiO Krosno i Cymerman Piotr - wicedyrektor ZSEiO, odbył się 25 kwietnia.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy geograficznej poprzez czytelnictwo czasopisma "Poznaj Świat". Wzięło udział 42 uczniów z 12 szkół z: Brzozowa, Rzeszowa, Iwonicza, Krosna i Sanoka.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestniczy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi ogólnej wiedzy z wybranych państw Bliskiego Wschodu. Druga część konkurs to lokalizacja na mapie konturowej Azji lub mapach poszczególnych krajów miejsc opisanych w artykułach.

Odkryj świat z Poznaj Światem

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 11 osób, a końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
1. Amelia Żak - LO Sióstr Prezentek Rzeszów (opiekun Magdalena Skała)
2. Zofia Chryń - II LO Sanok (Barbara Ostrowska)
3. Emilia Pitera - LO Sióstr Prezentek Rzeszów (opiekun Magdalena Skała)
4. Dawid Michoń - II LO Sanok (Barbara Ostrowska)
5. Patryk Głodek - LO Sióstr Prezentek Rzeszów (opiekun Magdalena Skała)
6. Wiktoria Urban - I LO Sanok (Bożena Myćka)
7. Izabela Kokosza I LO "Kopernik" Krosno (Małgorzata Podyma)
8. Wiktoria Marcinkiewicz - LO Sióstr Prezentek Rzeszów (opiekun Magdalena Skała)
9. Michał Łuszcz - I LO Sanok (Bożena Myćka)
10. Dominik Skwara - ZSEiO Krosno (Artur Delimat)
11. Katarzyna Blicharczyk - ZSEiO Krosno (Artur Delimat)

Po części konkursowej wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami mogli wysłuchać prezentacji "Bioróżnorodność Podkarpackich Lasów" przygotowaną przez dr Magdalenę Misiorowską z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Patronat nad konkursem sprawowali: prezydent Krosna Piotr Przytocki, miesięcznik "Poznaj Świat", dyrektor Zespołu Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie Marek Kubit oraz dr Joanna Wład-Michalik, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Geograficznego Odział w Rzeszowie.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.