Delegacja Gminy Korczyna wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej zasłużonego węgierskiego pedagoga, Béli Kovácsa.
Delegacja Gminy Korczyna w dniach od 22 do 23 kwietnia br. uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia tablicy zasłużonego pedagoga węgierskiego Béli Kovácsa, która odbyła się w partnerskim mieście Tolcsva na Węgrzech.

Kontakty partnerskie Gminy Korczyna trwają nieprzerwanie od roku 2011. Artyści węgierscy wraz z delegacjami miasta kilkukrotnie uczestniczyli w imprezach i uroczystościach na terenie gminy Korczyna. Podobnie artyści: zespół ludowy i orkiestra dęta, prezentowali się przed węgierską publicznością.

wizyta na Węgrzech

Tablicę Béli Kovácsa, usytuowaną na budynku szkoły w Tolcsvie odsłoniła Prezydent Węgier Katalin Novák, której Wójt Jan Zych miał okazję podczas spotkania wręczyć na pamiątkę obraz Zamku Kamienic wraz z adnotacją, iż przebywał na nim w roku 1570 węgierski pisarz Bálint Balassi.

Podczas wizyty w Tolcsvie, w której uczestniczyli także: zastępca Wójta Katarzyna Urbanek, Sekretarz Gminy Wioletta Prajzner i Dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz, wspólnie z Burmistrzem Ernő Csomą omówiono dalsze wspólne działania partnerskie oraz możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ten cel.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.