Nieużytkowany sprzęt z krośnieńskiego szpitala trafił do szpitala w Chocimiu na Ukrainie.
Gmina Korczyna cały czas prowadzi akcję wsparcia ukraińskich partnerów z Chocimia, dotkniętych rosyjską agresją. 13 stycznia br. przedstawiciele miasta Chocim, którzy wraz z merem Andrijem Dranchukiem przyjechali do Korczyny, odebrali sfinansowane przez firmę Nordtreat OY z siedzibą w Finlandii dwa agregaty prądotwórcze. Zakup został zorganizowany przez Marcina Balona, przedstawiciela firmy Nordtreat OY.

Dary z Korczyny i szpitala w Krośnie trafiły do Chocimia

We wrześniu 2022 r. ukraińscy partnerzy Korczyny z Chocimia, za pośrednictwem wójta Jana Zycha zwrócili się do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie o przekazanie na rzecz szpitala w Chocimiu aparatury i sprzętu medycznego.

Dary z Korczyny i szpitala w Krośnie trafiły do Chocimia

Po wyrażeniu zgody przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie krośnieński szpital przekazał medykom z Chocimia nieużytkowany już w krośnieńskim szpitalu sprzęt, w tym używany ambulans do transportu chorych, 8 używanych respiratorów, 2 aparaty do znieczulenia, podnośnik pacjenta, szafki szpitalne oraz 2 analizatory równowagi kwasowo - zasadowej i elektrolitów.

Chocim dziękuje Korczynie. Spotkanie w szpitalu w Krośnie
- Za życzliwość oraz sprawne przeprowadzenie procedury przekazania sprzętu dla ukraińskich partnerów serdecznie dziękujemy pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie na czele z dyrektorem Leszkiem Kwaśniewskim oraz wicedyrektorem ds. administracyjno - technicznych Piotrem Masłowskim. Podziękowanie za wspieranie inicjatywy pomocy kierujemy także do dra. Dariusza Sobieraja, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i kierownika Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej krośnieńskiego szpitala - powiedział Wojciech Tomkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.