Z NZOZ "Amicus" oraz NZOZ MA-TER – Pielęgniarskiej Opieki Domowej z Korczyny do miasta partnerskiego Chocim przekazana została medyczna pomoc rzeczowa.
Wsparcie to przede wszystkim środki opatrunkowe, koce termiczne, bandaże. Dary zostały opakowane i oznaczone.

Dary zostały dostarczone dzięki wspólnie skoordynowanej akcji Gminy Korczyna i Miasta Wałcz (jednego z partnerów samorządowych Chocimia). 14 marca br. na polsko-ukraińskiej granicy w Krościenku, zastępca wójta gminy Katarzyna Urbanek wraz z dyrektorem GOK Wojciechem Tomkiewiczem i przedstawicielami miasta Wałcz przekazali wspólny pakiet darów przedstawicielom miasta Chocim, którzy zapewnili docelowy transport po stronie ukraińskiej.

Do akcji na granicy dołączyli się także ratownicy GOPR z Wetliny i okolic, którzy na widok transportu z darami do Chocimia postanowili wspomóc dodatkowo partnerów Korczyny i Wałcza kocami i ciepłą odzieżą.

Miasto Chocim, choć nieobjęte do tej pory bezpośrednimi działaniami wojennymi zmaga się ze znacznym napływem uchodźców ze wschodniej Ukrainy. 3 marca Rada Gmina Korczyna na wniosek wójta przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej miastu partnerskiemu Chocim w kwocie 15 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone wyłącznie na pomoc uchodźcom.

Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy rzeczowej dla uchodźców z terenów dotkniętych wojną proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Korczynie (tel. 13 43 540 37). Dary odbierane są w Domu Strażaka w godzinach 12:00-15:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Pomoc przekazywana jest do potrzebujących za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Porozumienie partnerskie Korczyny z Chocimiem, miastem położonym nad Dniestrem, w południowo-zachodniej części Ukrainy, podpisane zostało w listopadzie ubiegłego roku. Burmistrz Chocimia Andrij Dranczuk gościł w Korczynie, uczestnicząc m.in. w Karpackiej Biesiadzie. Odwiedził również jednostki OSP oraz Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor. W Chocimiu znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków Ukrainy - potężny, usytuowany na wysokim brzegu zamek.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.