Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku ujawnili dwóch nielegalnych imigrantów oraz trzech obywateli Syrii, którzy umożliwili im przekroczenie granicy ze Słowacją.
Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia w Lipowicy (pow. krośnieński) na Podkarpaciu. Tutaj strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli audi na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Pojazdem kierował 23-letni obywatel Syrii, który nie posiadał prawa jazdy. Razem z nim podróżowały 4 osoby. W związku z podejrzeniem nielegalnego przekroczenia granicy mundurowi skontrolowali wszystkich cudzoziemców. Jak się okazało, obcokrajowcy nie mieli dokumentów. Po dokonaniu dalszych sprawdzeń strażnicy graniczni ustalili, że wszyscy są obywatelami Syrii w wieku od 14 do 25 lat.

Zatrzymane do kontroli auto
Zatrzymane do kontroli auto, którym podróżowali cudzoziemcy

Trzech z nich posiadało niemieckie zezwolenia na pobyt. Te osoby usłyszały zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, do czego się przyznały i dobrowolnie poddały karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo kierowcę, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, sąd ukarał grzywną w kwocie 1500 zł oraz orzekł 6-mięsięcny zakaz prowadzenia pojazdów.

Imigranci z Afganistanu w naczepie ciężarówki w Lipowicy
Mundurowi ustalili, że pozostali Syryjczycy (14 i 16 lat) uciekli z ośrodka dla cudzoziemców na Słowacji. Następnie wsiedli do osobówki prowadzonej przez swoich rodaków i nielegalnie przekroczyli granicę. Dzisiaj (2 maja) zostali przekazani stronie słowackiej w ramach readmisji uproszczonej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.