Sześciu imigrantów na naczepie ciężarówki ujawnił w Lipowicy wspólny patrol Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.
Zdarzenie miało miejsce 13 stycznia w Lipowicy (gmina Dukla).

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku oraz mundurowi z Urzędu Celno-Skarbowego (Referat Realizacji w Barwinku) prowadzili kontrolę drogową na trasie z południa Europy. Ich głównym zadaniem było przeciwdziałanie nielegalnej imigracji i przemytowi towarów.

Imigranci w Lipowicy

- Do kontroli wytypowali serbską ciężarówkę wiozącą transport osłonek kolagenowych z Serbii do Rosji. W pewnym momencie usłyszeli dźwięki dochodzące z wnętrza naczepy. Po otwarciu okazało się, że znajdowało się tam sześciu młodych mężczyzn bez dokumentów. Ustalono, że byli to pełnoletni obywatele Afganistanu. Cudzoziemcy przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy. Wszystko zorganizowali tamtejsi przemytnicy, którzy zainkasowali po 3 tys. euro od każdego. Afgańczycy składali wcześniej wnioski o pomoc międzynarodową w Rumunii, jednak postanowili wybrać się dalej - do Niemiec - informuje ppor. SG Piotr Zakielarz.

Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej. Mieli dodatkowe ubrania oraz koce. Po przybyciu do placówki funkcjonariusze SG zapewnili im żywność oraz ciepłe napoje.

Wszczęto czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej.

~wirus

14-01-2022 16:02 18 22

A gdyby taki transport odbywał się koleją, to sześciu wspaniałych Afgańczyków mogłoby zwiedzić Mauzoleum Lenina, Kreml i może uścisnąć dłoń Włodka Putina. A tak - du..a blada.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.