Zobacz film promocyjny KGW z Krościenka Wyżnego w ramach projektu "Z mięsem drobiowym przez pokolenia" i oddaj na niego głos.
KGW z Krościenka Wyżne, jako jedyne z Podkarpacia zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego projektu "Z mięsem drobiowym przez pokolenia" finansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi.

Konkurs ma na celu promocję i prezentację wielopłaszczyznowej działalności KGW w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. Jego celem jest połączenie tradycyjnej sztuki kulinarnej, reprezentowanej przez KGW ze sztuką gotowania nowego pokolenia kucharzy wyznaczających współczesne trendy.


Etap ogólnopolski konkursu składa się z dwóch części. W okresie od 28 listopada 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. nagrywane były filmy obejmujące przygotowanie zgłoszonych przez KGW potraw, ich nowoczesnej aranżacji przez szefa kuchni oraz próbę realizacji przez szefa kuchni wyzwania zaproponowanego w zgłoszeniu przez każde z kół finalistów.

14 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich z Krościenka Wyżnego nagrało film we wnętrzach dworu w Krościenku Wyżnym Barbary i Jerzego Stasiczaków. Panie, w asyście Jakuba Steuermarka, kucharza prowadzącego warsztaty, konsultującego marki spożywcze, którego największą pasją jest proste jedzenie, znanego m.in. z programu telewizyjnego "Pytanie na Śniadanie", przygotowały zupę pomidorową królewską oraz filet z kurczaka w cieście francuskim. Przepisy pochodzą z "Przepisów Pani Luśki", kucharki z Krościenka Wyżnego, członkini KGW w Krościenku Wyżnym.

Film KGW z Krościenka Wyżnego, jako jeden z 16 w Polsce jest już prezentowany na dedykowanym kanale YouTube. Głosowanie na najlepszy film promocyjny rozpoczęło się dzisiaj (8 maja).
Uwaga! Głosować można do 30 maja br. do godz. 12.00, poprzez wyświetlenie filmu o KGW w Krościenku Wyżnym, jego udostępnianie i polubienie na YouTube Profil Innowatorzy Wsi oraz udostępnianie filmu na Facebook.

Publikacje filmów na: oraz na kanale YouTube - Innowatorzy Wsi.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 maja 2023 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.