Od kilku tygodni na straganach, w sklepach i marketach dostępne są truskawki. Pojawiły się też pierwsze polskie truskawki. Ile kosztują?
Truskawki to jedne z najpopularniejszych owoców w Polsce. W pierwszych miesiącach roku można na straganach, w sklepach i marketach kupić truskawki importowane z Grecji, Węgier, Turcji czy Hiszpanii.

polskie truskawki

Sprzedawcy mają obowiązek informowania o pochodzeniu produktu na opakowaniu.

Truskawki polskie są zwykle mniejsze od zagranicznych odpowiedników, ale za to bardziej intensywnie czerwone i jednolitej barwy. Zagraniczne truskawki często są większe i mają bardziej różnorodny kolor, z bardziej białawymi obszarami. Wybierając truskawki, warto przyjrzeć się szypułce. Polskie truskawki będą miały szypułkę bardziej świeżą, jędrną i odstającą od owocu.

Ceny polskich truskawek

Ile kosztują polskie truskawki?


Sprawdziliśmy, jak wyglądają dziś (8 maja) ceny na krośnieńskiej targowicy. Truskawki można nabyć niemal na wszystkich straganach z owocami i warzywami. Ceny tych najtańszych zagranicznych z Grecji zaczynają się od 8 zł za kilogram. Za droższe z Hiszpanii trzeba zapłacić zdecydowanie więcej, nawet 22 zł.

W Ustrobnej trwa budowa nowego sklepu znanej sieci. Kiedy otwarcie?
Polskie truskawki w sprzedaży były tylko na jednym straganie i jak się dowiedzieliśmy, dostępne są po raz pierwszy w tym roku. Ich cena sprawia, że większość klientów ogranicza się do oglądania. Za kilogram trzeba zapłacić 36 zł. Ze względu na cenę można je nabyć również w półkilogramowych opakowaniach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.