Dwie osoby trafiły do szpitala po zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Izdebkami, a Hłudnem (pow. brzozowski).
Wczoraj (15 maja), po godz. 15 oficer dyżurny brzozowskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Izdebkami, a Hłudnem, w którym udział brały dwa pojazdy.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol brzozowskiej drogówki.

Asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie poinformowała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż 64-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, kierując motocyklem Harley Davidson, jadąc od miejscowości Izdebki w kierunku Hłudna, na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, po czym zderzył się ze stojącym ma poboczu hyundaiem.

- Kierujący hyundaiem, 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jechał z przeciwnego kierunku. Dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia, na łuku drogi, zauważył jadących od Izdebek motocyklistów. Zjechał maksymalnie do prawej krawędzi i zatrzymał swój samochód. Z trzema motocyklistami rozminął się bezpiecznie, natomiast czwarty z motocyklistów zderzył się z hyundaiem. Pasażerami samochodu byli 31-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego oraz dwójka dzieci w wieku 6 i 3 lat. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało - powiedziała asp. Joanna Baranowska.

W wyniku zdarzenia kierujący hyundaiem i motocyklista zostali przetransportowani do szpitala w Brzozowie.

Piąty motocyklista, 65-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego widząc, że jego kolega na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w hyundaia, próbował ich ominąć i również nie zapanował nad swoim motocyklem, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń.

Jak ustalono kierujący pojazdami byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą brzozowscy policjanci.

~dziadek

19-05-2023 12:40 2 7

Mówią że jazda motocyklem to pasja. W powiecie strzyżowskim motocyklista na wskutek wypadku stracił nogę. No i mosz tu pasję!
Odpowiedz

~cynik

17-05-2023 12:12 5 6

Dali by już sobie spokój z tymi motorami dziadki. Wnuki trzeba bawić, a nie wozić du*sko bez celu.
Odpowiedz

~kurde_Felek

17-05-2023 10:38 2 1

Tak się dzieje, bo motocyklowa szarańcza jak jedzie to całą szerokością drogi. Im się wydaje, że wszyscy muszą na nich uważać bo "motocykle są wszędzie". No i są wszędzie, w rowach, krzakach i kij wie gdzie jeszcze będą.
Odpowiedz

~wolf

17-05-2023 09:46 4 11

Czy stado kiblarzy nie powinno jechać jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.