W Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki Marka Żaromskiego "Cevenole. Zbrodnia w Uzdrowisku".
Marek Żaromski jest nauczycielem historii i mieszka w Rymanowie-Zdroju. W tym roku ukazała się jego książka "Cevenole. Zbrodnia w Uzdrowisku".

zbrodnia w uzdrowisku

W opisie możemy przeczytać, że jest to błyskotliwy kryminał w klasycznym stylu, znakomicie osadzony w realiach PRL-u.
Możemy się też dowiedzieć, że akcja rozgrywa się w połowie lat 60. XX wieku w małym górskim kurorcie Krzyżowiec, w którym znajduje się elegancki pensjonat prowadzony przez Annę Małecką, córkę znanego przedwojennego satyryka. Jest to oaza spokoju i dyskrecji dla PRL-owskich wyższych sfer. W tle muzyka puszczana z adapteru Bambino, tętniące życiem kuracjuszy uzdrowisko oraz przepiękna symfonia Cevenole.

- Sielankę przerywa dopiero tajemnicze morderstwo. Zadanie odnalezienia sprawcy władze powierzają młodemu porucznikowi Milicji Obywatelskiej Krzysztofowi Polowi. Okazuje się jednak, że do pewnych tajemnic dotrzeć może tylko Stanisław Gorszewski - człowiek o przenikliwym intelekcie i skomplikowanej historii życia. Gdy losy obu mężczyzn niespodziewanie się splatają, śledztwo przybiera zupełnie zaskakujący obrót... - czytamy w informacji.

zbrodnia w uzdrowisku

Spotkanie autorskie i promocja książki Marka Żaromskiego odbyło się 17 maja w Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju. Spotkanie prowadziły Monika Rygiel, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie oraz Lucyna Paczkowska, wieloletni nauczyciel polonista.

Marek Żaromski "Cevenole. Zbrodnia w Uzdrowisku", str. 354, oprawa miękka, Wydawnictwo eSPe Kraków.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.