Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierujący dostawczym peugeotem w Moderówce. Został ujęty przez świadka, który uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy i powiadomił policję.
W sobotę (20 maja) około godz. 16, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Moderówka doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca dostawczego peugeota, wsiadając do zaparkowanego pojazdu, chwiał się na nogach, a po uruchomieniu silnika, miał wyraźne problemy z wykonaniem podstawowych manewrów parkingowych.

Podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że nietypowa sytuacja zwróciła uwagę znajdującego się na parkingu mężczyzny, który po podejściu do manewrującego pojazdu zorientował się, że kierujący może być nietrzeźwy. Świadek natychmiast wyciągnął kluczyk ze stacyjki peugeota, skutecznie uniemożliwiając kierowcy próbę opuszczenia przysklepowego parkingu.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 65-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy - powiedział podkom. Paweł Buczyński.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lata więzienia.

~~ksiądz

30-05-2023 19:58 19 17

Po trzeźwemu strach jeździć! Animuszu trzeba sobie dodać!
Odpowiedz

~antypijak

24-05-2023 23:15 28 21

Mnie to w ogóle nie dziwi. W Jedliczu i okolicach jazda na bani to chleb powszedni.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.