Klaudia Jodłowska, uczennica krośnieńskiego "Szczepanika" zajęła drugie miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody "Sztuka Przeobrażeń".
Klaudia Jodłowska i Kamil Olejarski reprezentowali w Rzeszowie Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody "Sztuka Przeobrażeń".

Tegoroczna edycja pod tytułem "Polski folklor współcześnie" zgromadziła pasjonatów mody z całej Polski. Wzięli w nim udział uczniowie z Białegostoku, Biłgoraja, Bytomia, Dębicy, Stalowej Woli, Tarnowa i Rzeszowa. Finał odbył się 19 maja w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury konkursowe w składzie: Zastępca dyrektora Zespołu Szkół Gospodarczych Renata Mac, dyrektor produkcji i kreacji w studiu mody VISSAVI Jolanta Ślęzak, projektantka i właścicielka zakładu odzieżowego DUET Zuzanna Drozdowska, trener branży beauty, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Iwona Pięknik, historyk sztuki, twórca i opiekun kolekcji strojów i akcesoriów historycznych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie Beata Kuman oraz projektantka i właścicielka Pracowni Mody Ślubnej AFRODYTA Kazimiera Nieczaj - przewodnicząca jury.

Praca Klaudii Jodłowskiej

Prace uczniów "Szczepanika" zaprezentowane na finałowej gali w Rzeszowie zostały pozytywnie ocenione. Praca Klaudii Jodłowskiej zajęła II miejsce w gronie 20 najlepszych projektantów z całej Polski.

Studniówka 2023. Bal maturzystów "Szczepanika"
Uczniów przygotowały nauczycielki przedmiotów odzieżowych teoretycznych "Projektowanie i stylizacja ubioru" Teresa Belcik i praktycznych "Wykonywanie wyrobów odzieżowych" Wiesława Szwast.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.