Po raz 11. Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie zorganizował Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Impreza adresowana jest dla uczniów szkół podstawowych z regionu.
Jedenasta edycja imprezy w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbyła się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego. Po raz pierwszy została dofinansowana z funduszy norweskich.

Festiwal Nauki i Techniki w Mechaniku

Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania w auli, gdzie po przywitaniu gości przez dyrektora ZSM Bogdana Adamskiego pokazy naukowe rozpoczęli przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik. Równolegle na ponad 40 stanowiskach uczniowie szkół podstawowych z całego regionu mogli poznać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i przystępnej formie.

Festiwal Nauki i Techniki w Mechaniku

- Zależało nam na tym, aby z jednej strony nasi goście obejrzeli to co nasza szkoła może zaoferować i co ma na wyposażeniu a z drugiej, aby skorzystali z gier, które rozwijają umysł, sprawdzają umiejętności i zręczność - podkreśla dyrektor Bogdan Adamski. - Prezentując dziś wiele branż, chcemy zachęcić do zaplanowania swojej przyszłej kariery zawodowej - dodaje Bogdan Adamski

Festiwal Nauki i Techniki w Mechaniku

Oprócz uczelni wyższych z regionu oraz instytucji badawczych i przedsiębiorstw nowoczesnych technologii zaprezentowały się służby mundurowe, w tym straż pożarna i wojsko.

Festiwal Nauki i Techniki w Mechaniku

Szkołę odwiedziło około półtora tysiąca uczniów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.