16 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe rywalizowało w zmaganiach pożarniczo-ratowniczych zorganizowanych przez ZSP nr 1 w Krośnie, popularnego "Szczepanika".
31 maja Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zorganizowali IV Turniej Pożarniczo-Ratowniczy. Od ponad 10 lat w krośnieńskim "Szczepaniku" funkcjonują klasy pożarnicze.

turniej pożarniczo-ratowniczych w Szczepaniku

- Cieszy nas, że pomysł ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Podkreślę też, że nasi uczniowie z coraz większą mocą dochodzą do przekonania, że wykształcenie, które tutaj zdobywają oraz możliwość uczestniczenia w kursach, daje im szansę na realny start w zawodzie strażaka. Dodam, że w tym tygodniu siedmiu naszych uczniów zdobyło kwalifikacje w kursie motorowodnym na Jeziorze Solińskim - powiedział Dariusz Niepokój, dyrektor ZSP nr 1 w Krośnie.

turniej pożarniczo-ratowniczych w Szczepaniku

W tym roku do rywalizacji o puchar dyrektora szkoły komendanta straży przystąpiło 16 drużyn.

Zmagania zostały podzielone na dwie części. W pierwszej praktycznej uczniowie musieli się uporać z testem pisemnym, po czym przystąpili do etapu praktycznego.

- Tutaj uczestnicy turnieju rozpoznawali sprzęt i musieli zaprezentować, jak się nim prawidłowo posługiwać, rywalizowali także na torze przeszkód oraz udzielali pomocy na ogniskach urazowych - dodał Jerzy Rapa, odpowiedzialny ze strony szkoły za czwartą edycję turnieju.

turniej pożarniczo-ratowniczych w Szczepaniku

Do dyspozycji uczniów był symulator dachowania z WORD w Krośnie, odbył się też pokaz ratownictwa technicznego zorganizowany przez krośnieńską komendę straży pożarnej.

turniej pożarniczo-ratowniczych w Szczepaniku

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół w Bukowsku - Szkołę Podstawową imienia Juliana Krzyżanowskiego. Drugie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej im. św. Michała Archanioła z Bliznego, trzecie Szkoły Podstawowej z Niebieszczan, czwarte Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Jaćmierza, piąte Szkoły Podstawowe im. Jana Pawła II z Lubatowej.

turniej pożarniczo-ratowniczych w Szczepaniku

Pięć pierwszych drużyn otrzymało pamiątkowe dyplomy, reprezentanci trzech najlepszych dodatkowo nagrody pieniężne - bony na zakupy a najlepsza dodatkowo puchar ufundowany przez komendanta PSP w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.