Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóch mężczyznom, którzy w Chmielowie (gmina Nowa Dęba) włamali się do piwnicy w domu jednorodzinnym i ukradli wino domowej roboty. Rabusie wypili trunek i zasnęli.
W poniedziałek po godz. 16, policjanci z Nowej Dęby otrzymali zgłoszenie o włamaniu do piwnicy w domu jednorodzinnym. Z przekazanych informacji wynikało, że z piwniczki sprawcy opróżnili dwa gąsiory z winem domowej roboty.

Na miejsce udali się policjanci. Obok posesji w której było włamanie spali dwaj mężczyźni, a z ich ust czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze obudzili włamywaczy, którzy nie kryli zdziwienia, widząc nad swoimi głowami policjantów.

Rozbój w Krośnie. Skrępowali 57-latka i ukradli mu telefon
Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy gminy Nowa Dęba w wieku 30 i 56 lat. Notowani w przeszłości za popełniane przestępstwa. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni z piwnicy ukradli ponad 3 litry wina domowej roboty. Sprawcy zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

Mieszkaniec Krosna ukradł hulajnogę w Albigowej
Teraz o dalszym losie mężczyzny będzie decydował sąd.

~antypijak

03-06-2023 14:57 0 5

Dawno temu czytałem ogłoszenie:"osuszamy piwnice, potem trzeba odwieźć". Może to ta firma? :-D
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.