Zręcin. 19-latek wjechał peugeotem do rowu, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później pojawił się na komendzie policji...
W niedzielę około godz. 6:15, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji przy ul. Łukasiewicza w Zręcinie.

- Przybyli na miejsce policjanci zauważyli znajdującego się w przydrożnym rowie peugeota. We wnętrzu pojazdu nie było żadnych osób, gdyż kierujący wraz z pasażerem, oddalili się przed przybyciem służb. Pomimo sprawdzenia pobliskiego rejonu oraz sąsiadujących miejscowości, nie napotkano uczestników zdarzenia drogowego ze Zręcina. Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu, zabezpieczając m.in. pozostawiony w jego wnętrzu telefon komórkowy - informuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Ustalenie osoby, która w chwili zdarzenia siedziała za kierownicą peugeota było tylko kwestią czasu. - 6 godzin później, do budynku krośnieńskiej komendy zgłosił się 19-latek, który twierdził, że z niewiadomych mu przyczyn jego samochód został odholowany. Mężczyzna zaprzeczał, by uczestniczył w jakiejkolwiek kolizji, kilkukrotnie zmieniając wersję przedstawianych przez siebie wydarzeń - dodaje podkom. Paweł Buczyński

Wygląd mężczyzny odpowiadał jednak rysopisowi kierującego, który ustalili pracujący na miejscu porannego zdarzenia policjanci. - Niedługo później, 19-latek przyznał się, że to właśnie on w chwili kolizji siedział za kierownicą peugeota, którym podróżował w towarzystwie swojego kolegi. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak chcąc uniknąć konsekwencji swojego zachowania, razem z pasażerem oddalili się z miejsca kolizji. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkohol w organizmie 19-latka. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia - wyjaśnia podkom. Paweł Buczyński.

~Bambor

13-06-2023 09:31 4 3

Uuu, promil po 6h to niezła była bomba.Ale nikt mu nie udowodni że w trakcie był na bombie, mógł ze strachu wydoić butlę z kolegą którym podróżował ;)
Odpowiedz

~Karla

12-06-2023 19:01 2 10

Głupota nie zna granic.Powinien jeszcze mieć zrobione testy na obecność narkotyków
Odpowiedz

~Clandestino

12-06-2023 12:20 2 10

Błędne koło Polaków to poszukiwanie rozumu po alkoholu.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.