Hucznie i z rozmachem biegami dla dzieci Stowarzyszenie "Nasza Wrocanka" rozpoczęło zaplanowane na cały rok obchody 600-lecia Wrocanki.
Niespodziewanie dużo, bo aż 140 uczestników wzięło udział w biegach dla dzieci, które w niedzielę (4 czerwca br.) odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej we Wrocance. W towarzystwie flag Polski i Gminy Miejsce Piastowe zapalony został znicz olimpijski, w górę poleciały balony. Hucznie i z rozmachem Stowarzyszenie "Nasza Wrocanka" rozpoczęło zaplanowane na cały rok obchody 600-lecia Wrocanki.

Ambasadorem biegów była mieszkanka Wrocanki Izabela Zatorska-Pleskacz mistrzyni świata i Europy w biegach górskich. Izabela Zatorska-Pleskacz podczas biegów powtarzała jednak często, że każdy z uczestników jest już zwycięzcą. - Jest takie włoskie słowo "gambate", czyli daj z siebie wszystko - dopingowała zawodników.

rozpoczęcie obchodów we Wrocance

Dużą atrakcją okazały się sztafety rodzinne, w których startowało dwoje dorosłych i dwoje dzieci do 15 roku życia, i wyglądało na to, że było to bardziej emocjonujące wydarzenie dla dorosłych niż dzieci.

We wszystkich biegach łącznie wzięło udział 140 dzieci (większość to mieszkańcy Wrocanki i Niżnej Łąka, ale przyjechali także z Krosna, czy Krościenka Wyżnego) i 17 sztafet rodzinnych. Tak duża liczba zawodników mile zaskoczyła organizatorów, którzy przygotowali 120 pakietów startowych. Uczestnicy biegów otrzymywali koszulkę startową, wodę, drożdżówkę, notes, a na mecie pamiątkowy medal.

biegi we Wrocance

Dodatkowo zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali medalami za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcom na podium medale i nagrody wręczali: ambasador biegów Izabela Zatorska-Pleskacz, dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrocance Nina Hanus oraz wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik. Uczestnikom biegów i zwycięzcom pogratulowała także zastępca wójta Aleksandra Ciepiela.

W organizację biegów włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy, OSP we Wrocance, a kilkanaście firm, instytucji i organizacji wsparło to wydarzenie rzeczowo lub finansowo. Zawody profesjonalnie komentowali: Bogusław Pleskacz oraz Piotr Zajdel.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.