Krośnieńscy policjanci ostrzegają przed złodziejami jednośladów. Na przestrzeni kilku ostatnich dni odnotowano wzrost liczby kradzieży rowerów na terenie miasta.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży jednośladów. Łupem złodziei padają najczęściej niezabezpieczone rowery, pozostawione przez ich właścicieli w miejscach ogólnodostępnych, a także we wnętrzu klatek schodowych budynków wielorodzinnych. Zdarzają się również przypadki kradzieży jednośladów z garaży i piwnic.

- Warto zatem zadbać o odpowiedni poziom zabezpieczenia jednośladów poprzez wyposażenie ich w akcesoria antykradzieżowe. Bardziej profesjonale urządzenie, to większa szansa na uchronienie roweru lub hulajnogi przed jego utratą. Pamiętajmy również o właściwym zabezpieczenie miejsc stałego przechowywania naszych jednośladów - apeluje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

W sytuacji, kiedy dojdzie już do kradzieży, należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie policję. Dobrze, gdy w trakcie składania zawiadomienia dysponujemy zdjęciem, paragonem zakupu lub innymi dokumentami, które mogą okazać się pomocne w precyzyjnym określeniu cech identyfikacyjnych naszego jednośladu.

Pościg za złodziejem, dwóch policjantów rannych
- Pamiętajmy, że im większa ilość szczegółów, tym bardziej sprawny proces poszukiwań skradzionego sprzętu - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

~Rysiek

23-06-2023 09:46 2 4

Mam stary rower, nikt nie chce kupić, ani nikt nie chce ukraść a cały czas mi zawadza!
Odpowiedz

~Kolarz

22-06-2023 17:23 4 3

Właśnie. Dlaczego policja przestała znaczyć rowery ? Dawniej prawie na każdej publicznej imprezie był namiot gdzie można było szybko i sprawnie nanieść swoje unikalne numery.
Odpowiedz

~Clandestino

21-06-2023 16:19 4 5

A jaki procent skradzionych rowerów wraca do ich właścicieli dzięki pracy policji?
Odpowiedz

~Gibalski

20-06-2023 06:45 6 4

Sądzę że przy pomocy społeczeństwa policja szybciutko zatrzyma złodziei.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.