Poprawił się komfort treningów młodych judoczek i judoków z klubu Skorpion doskonalących swoje umiejętności w salce w krośnieńskiej "Budowlance".
UKS Skorpion Judo Krosno samodzielnie funkcjonuje od początku 2016 roku. Jego prezesem jest Krzysztof Ziewalicz, a sekretarzem Maciej Wałęga. Z roku na rok młode zawodniczki i zawodnicy trenowani przez Pawła Jurysia odnoszą coraz większe sukcesy także na arenie ogólnopolskiej.

ćwiczenia Skorpion Krosno

Od kwietnia 2021 roku dzięki przychylności dyrektor Lidii Kasińskiej, mogą trenować w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie przy ul. Piotra Skargi 3. Do dyspozycji mają małą salkę gimnastyczną przystosowaną do sportów walki.
W ostatnim czasie poprawił się komfort i bezpieczeństwo treningów.

- Dzięki wsparciu firmy Nowy Styl zakupiliśmy maty - podkład pod tatami judo. Dzięki temu trenujący mają lepszy komfort przy technikach judo, przy rzutach - powiedział Maciej Wałęga, sekretarz UKS Skorpion Judo Krosno.

Wspólne zdjęcie uczestników treningu judo Skorpion Krosno

Krośnieński Skorpion w ciągu kilku działalności dochował się już medalistek mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, a takie nazwiska jak Oliwia Ziewalicz, czy Magdalena Wałęga są już rozpoznawalne na arenach krajowych, podobnie jak nazwa klubu - Skorpion Judo Krosno.

- Obecnie w klubie trenuje około 50 dzieci i młodzieży w trzech młodzieżowych kategoriach wiekowych - dodał Maciej Wałęga.

Judocy ze Skorpiona trenują w "Budowlance"
Podczas ubiegłotygodniowego treningu pokazowego, Maciej Wałęga wręczył Karolinie Boleście z firmy Nowy Styl specjalne podziękowanie. W treningu wzięły udział również dwie zawodniczki UKS Piętnastka Krosna Anna Bednarz i Joanna Bednarz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.