Posłuchaj:

W Jedliczu oficjalnie został otwarty skatepark, inwestycja bardzo wyczekiwana zwłaszcza przez młodych mieszkańców gminy.
W sobotę (22 lipca) w Jedliczu oficjalnie został otwarty nowy obiekt, który będzie służył młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu.

- Skatepark jest na pewno spełnieniem marzeń wielu młodych mieszkańców naszej gminy, a okres wakacyjny jest najlepszą porą, by takie miejsce udostępnić młodzieży - powiedziała Jolanta Urbanik, burmistrz gminy Jedlicze.

Jolanta Urbanik dodała, że propozycji lokalizacji było kilka, ale ten rejon w pobliżu rzeki Jasiołka, wśród zieleni i drzew, wybrała sobie sama młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu, która realizowała projekt obywatelski.

- Szkoła Podstawowa w Jedliczu została zaproszona do udziału w projekcie "Mądrzy cyfrowi", którego partnerem organizacyjnym było Google.org. Firma zapewniała szkolenie dla nauczycieli, a młodzież miała zaprojektować przy użyciu narzędzi cyfrowych ciekawą społeczną, lokalną inicjatywę. Nasi uczniowie wymyślili, że w Jedliczu powinno powstać miejsce, by młodzież w sposób aktywny mogła spędzać wolny czas, odpocząć. Burmistrz Jolanta Urbanik w trakcie przedstawiania pomysłu zapewniła, że projekt będziemy realizować. Dzisiaj możemy podziwiać końcowy efekt - poinformowała Edyta Styś, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu.


Ważne jest, że młodzież może już w bezpieczny sposób realizować swoje pasje. Wcześniej były to różne "tory", w różnych miejscach, nie do końca bezpieczne.

- Z nowego obiektu mogą korzystać rowerzyści, osoby na deskorolkach, hulajnogach, rolkach. Można też spacerować po alejkach, aktywnie spędzić czas wśród zieleni, odpocząć. Cały teren jest oświetlony do godziny 22:00 i monitorowany - stwierdził Sebastian Półchłopek z Referatu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy w Jedliczu.


W ramach pierwszego etapu budowy zainstalowano urządzenia treningowe (drabinki gimnastyczne) i wykonano małą architekturę wraz z wyznaczonymi alejkami.

Cała inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł, z czego ponad 500 tys. zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych. Były to pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Szukaliśmy dofinansowania z różnych źródeł, abyśmy dzisiaj wszyscy mogli się cieszyć obiektem nowoczesnym służącym amatorom aktywnego spędzania wolnego czasu - dodała burmistrz Jolanta Urbanik.

~mieszkaniec

26-07-2023 10:25 12 17

Nie ma sie czego cieszyć. Lokalizacja fatalna, mieszkańcy nie zadowoleni z nocnych imprez . Szkoda że burmistrz nie powiedziała o petycjach jakie spływają w sprawie huków i zakłócania spokoju.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.