Trwa wakacyjna akcja Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego #wsierpniupijękrośniczankę.
Krośnieński Holding Komunalny zachęca do picia Krośniczanki - czystej i zdrowej wody kranowej i udziału w akcji #wsierpniupijękrośniczankę. Chodzi o to, aby podjąć wyzwanie i przez cały miesiąc nie kupować wody butelkowanej, tylko pić wodę kranową.

- Kto dołączy do naszej akcji #wsierpniupijękrośniczankę, niech da nam znać, klikając "lajka" lub pisząc komentarz pod postem - czytamy w informacji na fb MPGK Krosno.

akcja krośniczanka

Woda kranowa "Krośniczanka" dostarczana jest każdego dnia do około 120 tys. mieszkańców Krosna i 11 okolicznych gmin: Beska, Chorkówki, Haczowa, Iwonicza-Zdroju, Jedlicza, Korczyny, Krościenka Wyżnego, Miejsca Piastowego, Rymanowa, Wojaszówki i Zarszyna.

Produkowana jest przez trzy zakłady wchodzące w skład Wodociągów Krośnieńskich: Zakład Uzdatniania Wody "Wisłok" w Sieniawie, Zakład Uzdatniania Wody "Jasiołka" w Szczepańcowej i Zakład Uzdatniania Wody "Wisłok" w Iskrzyni. Dzienna produkcja wody wynosi ok. 14 tys. metrów sześc.

Krośnieński Holding Komunalny informuje, że zanim "Krośniczanka" trafi do kranów, a następnie do szklanek i kubków odbiorców, poddawana jest szczegółowym badaniom. O jakość krośnieńskiej wody kranowej dba m.in. Centralne Laboratorium Wody i Ścieków - Pracownia Chemii i Bakteriologii Wody w Sieniawie, w którym "Krośniczanka" jest systematycznie "testowana".
Co kwartał parametry krośnieńskiej wody kranowej są publikowane na stronie internetowej spółki i są one zgodne z parametrami z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

~ziemia

04-08-2023 12:42 4 7

Kranówa najlepsza
Odpowiedz

~dorosły

04-08-2023 00:41 9 8

Tylko dlaczego jej twardość jest tak wysoka ? Pozostawia osad kamienia !
Odpowiedz

~Clandestino

03-08-2023 13:09 8 13

Smacznego chloru.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.