Powiat krośnieński postanowił zainwestować w budynek w centrum Miejsca Piastowego. Z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zarząd Powiatu Krośnieńskiego podjął starania zmierzające do modernizacji budynku położonego w Miejscu Piastowym przy ul. Markiewicza 19 po byłym posterunku policji, gdzie docelowo ma się przenieść miejsce stacjonowania zespołu podstawowego PRM Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Obecnie zespół stacjonuje przy obiekcie SPG ZOZ w Miejscu Piastowym przy ul. Dworskiej.

Efektem starań jest przyznanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie dotacji w kwocie ponad 85 tys. zł na zadanie "Termomodernizacja budynku komunalnego Powiatu Krośnieńskiego zlokalizowanego w Miejscu Piastowym".

Na dzisiejszej (8 sierpnia) sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego projekt uchwały w sprawie realizacji projektu omówił wicestarosta Andrzej Guzik.

- W ramach projektu budynek zostanie stermomodernizowany, a zadanie obejmuje między innymi wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, gruntowną modernizację kotłowni, docieplenie stropu. Budynek będzie służył zespołowi wyjazdowemu Samodzielnemu Publicznemu Pogotowiu Ratunkowemu w Krośnie, który obecnie korzysta z gościnności budynków gminy Miejsce Piastowe - stwierdził między innymi wicestarosta Andrzej Guzik.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Koszt inwestycji wyniesie około 500 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to listopad br.

O sprawie budynku, gdzie wcześniej znajdował się posterunek policji pisaliśmy niedawno w tekście Gdzie posterunek policji: w Miejscu Piastowym, czy Rogach?

Starosta Jan Pelczar przypomniał kilka tygodni temu, że reprezentując Skarb Państwa, 12 listopada 2020 roku, wystąpił do Wojewody Podkarpackiego o wyrażenie zgody na darowiznę przedmiotowej nieruchomości na rzecz Powiatu Krośnieńskiego z przeznaczeniem na cel publiczny tj. na potrzeby Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

- Wojewoda Podkarpacki stosownym zarządzeniem z dnia 24 listopada 2020 roku, wyraził zgodę na to przekazanie i obecnie nieruchomość znajduje się we władaniu krośnieńskiego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego. - powiedział starosta Jan Pelczar.
~Alojzy

09-08-2023 10:17 1 18

Mieszkania zrobić, mieszkania ! Wstyd że żadna gmina w powiecie Krośnieńskim nie ma lokali na wynajem dla rodzin potrzebujących, rodzin ubogich czy jak ma to miejsca dla uchodźców (nawet tych z białejrusi)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.