W niedzielne popołudnie (13 sierpnia) na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju zaprezentowano pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku.
Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza-Zdroju oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Strojów Historycznych "Damy i Huzary" zaprosiło w niedzielne popołudnie do podróży wehikułem czasu na "Iwonickich wspomnień czar".
Organizatorzy przenieśli wszystkich w drugą połowę XIX wieku do Zakładu Zdrojowego w Iwoniczu prezentując widowiskowy pokaz mody damskiej i męskiej ze strojami od połowy XIX wieku do pierwszych lat wieku XX.

- Chcieliśmy pokazać, jak wyglądała Pora Zdrojowa w Iwoniczu, jak kiedyś ludzie odpoczywali tutaj, jak chodzili ubrani. Ale nie tylko. Chcieliśmy również przypomnieć co pisali o tym miejscu poeci, autorzy przewodników i poczytne w owym czasie gazety i czasopisma. - powiedziała Halina Józefczyk-Habrat, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza-Zdroju.

Pokaz mody w Iwoniczu-Zdroju

Pokaz mody został wzbogacony występem dziecięco-młodzieżowego zespołu "Muzyczna Brygada" działającego przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju pod kierunkiem Artura Szajny.

Patronat medialny nad imprezą sprawował portal terazKrosno.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.